Berger Lagoon je oblíbený stan pro čtyři osoby – nyní je k dispozici také v provedení se vzduchem plněnými sloupky.

Toto provedení chce nabídnout maximální komfort pobytu současně s příjemnou výškou ke stání. Podlaha je pevně přišitá, takže vnitřní prostor Lagoon-L4 je odspodu chráněný proti vlhku a nečistotám. Šest oken, z nich polovina se sítí proti hmyzu a polovina s průhlednou fólií, zajišťuje v tomto stanu dostatek světla i větrání. Síťka proti hmyzu ve střeše umožňuje velmi dobrou cirkulaci vzduchu a současně ochranu před UV zářením. Dveře do oddělené a prostorné části pro spánek se dají uzavřít tak, že dovnitř není vidět, kromě toho mají také síťku proti hmyzu. Základní cena je přibližně 18 000 Kč.

Dorema Onyx 270 – klasika s pevnými tyčemi

Pro kempaře, kteří potřebují hodně místa a chtějí si tak jako dříve postavit stan pomocí pevných tyčí, je nově v nabídce Dorema předstan Onyx 270.

Jeho zakulacený tvar představuje zajímavý design. Hloubka 270 cm poskytuje rodině dostatek místa před obytným vozem. Pomocný pás k zachycování nečistot – lze ho ale i odepnout a nepoužívat – podstatně usnadňuje čisté složení stanu na konci dovolené, a poté co se osvědčil u předchozího modelu Smaragd, jeho užívání důsledně pokračuje i u Onyx. Střecha pro ochranu proti slunci (v nabídce příplatkového příslušenství) se pohodlně nainstaluje a uchytí pomocí zipu a pak rozšiřuje místo a tím i ochranu proti slunci na přední straně tohoto stanu. Tady má pak cestovatel i při plném slunci citelně lepší klima. Ceny začínají na přibližně 40 000 Kč.