Rok 2024 je pro rodinnou společnost Truma Gerätetechnik GmbH & Co. KG speciálním rokem – slaví 75 let od založení a v rámci oslav výročí hodlá uvést na trh nové inovace v oblasti karavaninku a outdooru.

Zakladatel společnosti Philipp Kreis (viz titulní foto) se vrátil v roce 1949 z války a otevřel jazykovou školu v Mnichově. Potíže s výpadky elektřiny jej dovedly k nápadu vyvinout plynovou lampu. A nezůstalo ani zdaleka jen u jedné lampy pro potřeby školy. Kvůli zvyšující se poptávce zaregistroval 27. října 1949 svou firmu pod názvem Truma.

V současnosti firmu vede třetí generace rodiny zakladatele, foto: Truma.

Název značky byl inspirován tehdejším americkým prezidentem Harrym S. Trumanem, který byl pro Philippa Kreise hrdinou. Od plynové lampy byl už jen pomyslný krok k prvnímu plynovému topení pro karavany, následně ventilu pro přepnutí z prázdné na záložní lahev a k dalším, dnes již nezbytným, výrobkům.

Detailní historii značky Truma, která je lídrem v branži plynových topení, klimatizací, bojlerů a řady dalších spotřebičů, včetně řady dobových fotografií a dokumentů nejdete na webu společnosti www.truma.com.