Když přijdou první chladné večery, každý karavanista je vděčný, za jakýkoli zdroj tepla. Zejména proto aby mohl trávit co možná nejvíce času venku před vozidlem. Dobrý řešením může být infračervená topná rohož Area Pro flex camp od JokerArea výrobce Frankana.

Infračervené paprsky neohřívají vzduch v místnosti, ale spíše předměty, těla a svaly lidí, když je zasáhnou. Z tohoto důvodu je infračervená technologie vhodná zejména pro elektrické přikrývky. Rohož lze použít uvnitř i vně vozidla, vyžaduje však připojení 230 voltů. Lze ji snadno zavěsit pomocí oček. Rohož má výkon 850 wattů, má rozměry 100 x 60 centimetrů (zabalená 63 x 15 x 7 cm) a váží 1,15 kilogramu. Cenu stanovil výrobce na přibližně 6 000 korun.

Teplo i teplá voda

Dometic uvedl na trh ohřívač vzduchu s integrovaným bojlerem. Příprava teplé vody je nezávislá na funkci ohřevu, takže přístroj zajistí teplou vodu i v horkých letních dnech, aniž by bylo nutné topit.

Kombinovaný ohřívač Dometic CH má funkci časovače pro ohřev i přípravu teplé vody a uživatel může také nastavit, jak dlouho má kotel udržovat vodu teplou. K dispozici je také noční režim pro obzvláště tichý provoz, stejně jako ventilační funkce, která by měla zajistit příjemné klima v interiéru a v zimě zabránit chladným koutům. Kombinovaný ohřívač Dometic je od konce října 2021 k dispozici ve dvou výkonových třídách (4 a 6 kW) a ve dvou verzích jako plynový nebo kombinovaný plynový a elektrický ohřev (s přídavným tepelným výkonem 1,8 kW).

Ceny začínají na cca 50 000 korun za plynový 4kW model CH4000, kombi 6kW přístroj CH6000E přijde na cca 75 000 korun.