RS-Camp má v současnosti v programu hned dva kompaktní a lehké karavany, vhodné i pro náročné terénní podmínky.

Tyto karavany s označeními ES-2 a ES-3 se hodí při své celkové hmotnosti 750 kilogramů pro držitele řidičského průkazu B a jejich majitelé je ocení zejména při výletech do drsnější přírody. Modely se odlišují v zásadě svými rozměry. Karavan ES-2 má délku 3,7 metru a šířku 1,8 metru, ES-3 je o 20 centimetrů delší i širší. Protože má větší prostor pro pobyt, a ještě více pro spánek, má méně místa pro zavazadla.

Karavan RS-Camp ES-3 zaujme na první pohled již díky své oranžové barvě. Ve střešním stanu je dostatek místa ke spánku.

Oba modely od RS-Camp jsou vyrobeny ze sklolaminátu, jen střecha a několik dalších dílů jsou z hliníkového plechu. Kola s rozměry 215/75 R 15 jsou vhodná pro jízdu v terénu, mají samostatné zavěšení, tlumiče jsou již v sérii. Také další vybavení je na úrovni. Gelová baterie s kapacitou 80 Ah s rychlonabíjením, zásoba čisté vody 100 litrů, vyhřívaná deka na 12 V a vnější kuchyňská část vzadu tento vůz skutečně dobře doplňují.

Pro venkovní kuchyň je k dispozici také chladnička a vařič. Vpředu je ve stanu zásuvka se solárním panelem.

Dá se pořídit ještě další vybavení jako kompresorová chladnička, sporák pro vaření, solární systém o výkonu 100 W, markýza a vnější sprcha, samozřejmě za příplatek. Sporák pro vaření a solární panel jsou uloženy vždy ve zvláštních zásuvkách, takže v podstatě zmizí, když nejsou aktuálně potřebné.

Menší provedení ES-2 má za bočními dvířky více úložného prostoru, v ES-3 je zato více obytného prostoru. Oba modely RS-Camp mají venkovní sprchu, markýzu, a především pneumatiky pro náročný terén.

RS-Camp ES-2 začíná s cenou na 320 000 Kč, větší ES-3 stojí od 390 000 Kč. Se vším dalším vybavením, podvozkem dimenzovaným na 1 300 kilogramů a jedním z osmi zvláštních venkovních odstínů pak oba stojí o 160 000 Kč více.


Více novinek najdete v letním vydání časopisu Camping, Cars & Caravans (4/2023):

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE