Společnost Airstream vstoupila do nové sezony se staronovým, velice zajímavě řešeným modelem International 25 IB. Překvapí nejen novinkami v interiéru.

Všechny modely tohoto nového modelu mají být do budoucna využívány v celé Evropě a dokonce i v zámoří. Kromě dalších vylepšení má tento 8,2 metru dlouhý karavan tak zvaný hybridní podvozek, který je už z výroby dodáván s americkým rámem, ale s evropskými nápravami a tažným zařízením. Díky použití amerických kol s větším průměrem, je podlaha výrazně výše nad terénem. Německé součásti pocházejí od výrobce Knott. Provedení, jež bylo představeno poprvé veřejnosti na Caravan Salonu v Düsseldorfu v září loňského roku, má spolehlivě fungovat i v Austrálii s tamními komponentami, třeba v takovém provedení, že jeho nástavba má dveře na opačné straně.

Další zvláštností tohoto 2,5 metru širokého a uvnitř 6,8 metru dlouhého karavanu je dvojlůžko o rozměrech 185 krát 142 centimetrů, které je umístěno příčně vůči směru jízdy; nutno dodat, že je přístupné z obou stran. Aby se přístup kolem lůžka během dne usnadnil, má lůžko elektrické ovládání, kterým lze lůžko zkrátit a vytvořit z něj tak pohovku. V zadní části karavanu Airstream International 25 IB se nachází koupelna, která má samostatnou sprchovací kabinu a keramické WC. V přední části je velká sedací sestava tvaru U, na které je místo pro pohodlné usazení až šesti osob; sedačku je také možné přestavit na místo ke spánku.

Ke standardnímu vybavení patří mimo jiné nádrž na 100 litrů čisté vody a nádrž na 120 litrů šedé vody, je tady centrální vytápění horkou vodou od švédského výrobce Alde, dále velmi hodnotný audiosystém a mimo jiné i velmi hodnotné kožené čalounění.

To všechno má ale svoji cenu. Prázdný karavan International 25 IB samotný váží kolem 2,5 tuny a má kapacitu doložnosti další přibližně jednu tunu, ovšem k dispozici je za základní cenu převyšující 3 200 000 korun. K tomu je ještě nutno připočítat náklady na přepravu. Každopádně novým International 25 IB nabízí výrobce movitým zákazníkům velmi zajímavý půdorys. Zadní koupelna poskytuje neuvěřitelně velké množství místa, elektricky přestavitelné dvojlůžko je skutečnou alternativou k dvoulůžkovému půdorysu, tolik oblíbenému v Evropě.