Podnikatel Holger Schack z Lipska vyvinul malý, přímo spartánsky skromný minipřívěs, který je kromě možnosti přespání dvou osob vhodný také pro přepravu neskladných věcí.

Malý, lehký, přitom robustní, ale omezený jen na to nejnezbytnější – výsledek svých nápadů a práce pojmenoval Kleox Shelter. Je k dostání v několika verzích, například Basic či Travel, a má i svého ekologického zástupce s označením Timber. Chytře vymyšlená konstrukce má samonosnou sklolaminátovou horní část a silnou podlahovou desku, která dokáže utlumit noční chlad.

Robustní karavan je vhodný pro přespání dvou cestovatelů i přepravu objemnějšího nákladu. O útulnost vnitřního prostoru se stará filc a silná matrace.

Čtyři milimetry silný plstěný filc na bočních stranách má zajistit dobré vnitřní klima, protože filc umožňuje zachycení tepla vydechovaného vzduchu a současně výměnu vlhkosti mezi vnitřním a vnějším vzduchem. Velký vstup z celtového materiálu má poskytovat pocit volnosti při kempování současně při maximálním soukromí. Sítě na nejrůznější věci zavěšené na bočních stěnách pojmou všechny potřeby pro kempování.

Kleox se pomocí nejrůznějšího vybavení přizpůsobí individuálním potřebám majitele. V nabídce nechybí ekologická varianta s bočními stěnami ze dřeva.

Základní varianta se jmenuje Basic a je to v podstatě skříňový přívěs, chcete-li, kufr pro dopravu, vhodný pro další úpravy, které jsou již plně v režii zákazníka. Samonosná sklolaminátová karoserie chrání převážený náklad, který lze snadno naložit přes velké zadní dveře. Dalším modelem je Kleox Timber, je to tatáž základní koncepce, avšak vyrobená ze dřeva. Střecha samozřejmě zůstává z vodě odolného sklolaminátu. Podnikatel Shack slavil svůj debut na veletrhu v Lipsku a rozhodně si nemohl stěžovat na nedostatek zájmu a poptávek.