U karavanů Hobby je pro rok 2023 hlavní novinkou model Maxia 585 UL v oblíbeném skandinávském designu Hygge, jež respektuje klidný a pohodlný způsob života. 

V poslední sezóně se výrobce Hobby pokoušel svým modelem Maxia kombinovat moderní, ale přitom minimalistický design vyšší třídy s pohodovým severským konceptem. Milovníky karavaninku hodlá oslovit celkem třemi půdorysy. Proto nyní přichází do výrobního programu k impozantnímu modelu 660 WQM na tandemové nápravě XXL verze dosavadní varianty 495 UL.

Nový Maxia 585 UL je delší a širší než 495 UL. Se šířkou 250 centimetrů a délkou 769 centimetrů nabízí tento model daleko více pocitu z prostoru, ostatně je skutečně větší. Samotnou velikost ještě podtrhují jasně zbarvené plochy nábytku. Do kruhu tvarovaná sedací sestava poskytuje dostatek místa i volnosti pro nohy, na straně je dostatečně velká skříň na šaty, která má praktickou zásuvku třeba na léky. Nově jsou v prostoru sedací sestavy nainstalovaná dvě rohová stínítka s praktickými lampami ke čtení. Když je potřeba, poskytnou dostatek světla.

Maxia 585 UL v oblíbeném půdorysu se samostatnými lůžky.

Maxia 585 UL vyráží do světa s technicky přípustnou celkovou hmotností 1 700 kilogramů, s doložností tak obtíže nebudou. Tak jako 495 UL bude i 585 UL od sezóny 2023 vybavován dvěma velkými dvířky do úložného prostoru.


Více novinek a cestovatelských inspirací najdete v podzimním vydání časopisu Camping, Cars & Caravans:

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE