Navzdory velkému zájmu ze strany návštěvníků a vystavovatelů, stejně jako schválenému konceptu bezpečnosti a hygieny, ruší mezinárodní výstava CMT Stuttgart svůj původní termín konání od 15. do 23. ledna 2022. Podle oznámení organizátorů se oblíbená akce na výstavišti Messe Stuttgart opět uskuteční až počátkem roku 2023.

Důvodem zrušení výstavy CMT bylo rozhodnutí vlády Bádenska-Württemberska, která prodloužila trvání koronavirových opatření. Podle nové vyhlášky jsou ve spolkové zemi při současném stupni pandemické výstrahy veletrhy a výstavy zakázány až do 17. ledna 2022. Podle ministerstva zahraničí však bude vyhláška průběžně revidována a přizpůsobována aktuální úrovni pandemie.

„Vzhledem k tomu, že se CMT 2021 konal alespoň v digitální podobě, jsme se v posledních měsících společně se všemi partnery a vystavovateli intezivně připravovali na lednovou účast. Vnímáme, že klasická platforma ve výstavních halách je naléhavě nutná, proto v současné době záměrně nebudeme pořádat hybridní akci. Ústředními body CMT jsou výměna informací, poradenská jednání a přímý osobní kontakt, příprava na alternativní digitální formát by navíc nyní byla příliš krátká,“ uvedl Roland Bleinroth, prezident Messe Stuttgart.

Příští ročník výstavy CMT Stuttgart se bude konat od 14. do 22. ledna 2023.

Více informací najdete na webu: www.messe-stuttgart.de