Modely Chic S-Plus na podvozku Iveco Daily představují řadu novinek: například vzduchové odpružení, které má výrazně zvýšit komfort cestování.

Název Air Pro je název nové vzduchové odpružení, které Carthago v budoucnu nabídne pro svou konstrukční řada Chic S-Plus na podvozku Iveco Daily. Systém s elektronicky řízenými tlumiči na všech kolech vyvinuli specialisté ze ZF. Ovládá se otočným přepínačem na palubní desce – lze zvolit několik režimů. Cílem nového provedení je výrazně snížit sklon tohoto velkého integrovaného vozu ke kolébání, a to bez ztráty komfortu.

Měli jsme možnost otestovat novinku Air Pro při jedné z prvních testovacích jízd. Jízda po zkušebních okruzích probíhala vskutku plynule a bez citelného kolébání. Navzdory velikosti a hmotnosti tohoto vozu se dá jízda považovat za více než příjemný zážitek. A i přes tužší naladění v případě potřeby podvozek funguje velmi pohodlně.

Další efekt nového řešení vzduchového odpružení: Stisknutím tlačítka lze Chic S-Plus zvednout o 108 milimetrů a zvýšit tak světlou výšku. Cena Air-Pro není ještě známa.

V interiéru velkého integrovaného vozu Chic S-Plus se vzduchovým odpružením Air Pro se cestovatel cítí velmi komfortně.

Základní cena zde předvedeného 8,6 metru dlouhého modelu I 61 XL LE je 5 220 000 korun. Tento model má k dispozici mimořádně prostornou koupelnu se samostatně stojícím stolkem s umyvadlem vedle sprchovací kabiny a s velkými skříněmi na šaty – díky tomu může koupelna sloužit jako perfektní místnost k oblékání.

Kdo je ochoten zříci se části luxusu, má k dispozici Chic S-Plus o úroveň níž. Tento, potom jen 7,91 metru dlouhý, model I 50 LE má koupelnu o běžné velikosti, samostatná lůžka nad velkou zadní garáží a podle ceníku stojí od 4 680 000 korun.