Stellplatzy jsou ideální zastávkou pro všechny milovníky karavanů a obytných aut. Jejich síť se postupně rozšiřuje také napříč územím České republiky. V posledních měsících vznikly nové stellplatzy například pod Svatým Kopečkem u Olomouce nebo pod oblíbeným hradem Helfštýn.

Stellplatz Olomouc nabízí od konce loňského roku stání pro celkem 16 karavanů, takže disponuje dostatkem místa pro skupiny přátel nebo rodiny na dovolených. Lokalita zaujme výhledem na baziliku na Svatém Kopečku či třeba možností projížďky na kole po nedaleké cyklostezce spojující Olomouc právě se Svatým Kopečkem. Za pozornost stojí i návštěva blízké ZOO. Příjezd je z nedaleké historické aleje spojující Olomouc s poutním místem po zpevněné polní cestě. Cena za parkování je stanovena na 250 Kč/24 hodin.

Větší pohodlí budou mít od letošního roku také cestovatelé, kteří přijedou se svým karavanem k hradu Helfštýn. Obec Týn nad Bečvou, na jejímž území se hrad nachází, totiž vybudovala u nynějšího parkoviště pod hradem (poblíž lesa u lanového centra) osm stání pro karavany s možností napojení na elektro-sloupky. Nově tam turisté najdou i cykloboxy se zásuvkami pro nabíjení elektrokol.

(red), foto: Stellplatz Olomouc