Na čtrnáctý ročník pražské výstavy obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN zavítalo 27 537 návštěvníků. Meziročně se tak zájem zvýšil o téměř 10 000 lidí.

Veletrh se konal v termínu 17. až 19. března 2023, tradičně v souběhu s výstavou lodí a vodních sportů FOR BOAT, a opět připravil zajímavý vhled do světa karavaninku. Na hrubé výstavní ploše přes 22 000 m2 se prezentovalo 138 vystavovatelů. Návštěvníci se v celkem čtyřech halách a na venkovním prostranství dočkali několika premiér, mohli vybírat ze slušné nabídky nových i skladových modelů nejrůznějších značek a nechyběl ani oblíbený bazar.

Hosty našeho stánku byli po celou dobu konání výstavy Jakub Moravec a Tomáš Brabec. Jakub, zástupce spolku Na cestách bezpečně, rozebíral s návštěvníky záludnosti týkající se silničního provozu a řízení obytných aut a souprav. Tomáš, majitel firmy KARAVANYPRO, vedl na stánku technickou poradnu a diskutoval s návštěvníky například o elektrickém vybavení či internetu na cestách. Byl to „upovídaný” víkend plný milých setkání.

Na své si přišli i karavanisté, kteří přijeli do Letňan za nákupem vybavení, doplňků či příslušenství. Novinkou letošního ročníku bylo páteční živé vysílání přímo z výstaviště, díky kterému mohli prostřednictvím sociálních sítí nasát atmosféru akce i diváci u počítačů či mobilních telefonů.

Na stánku jsme přivítali i výherce hlavní ceny našeho narozeninového kvízu. Jakub Moravec, zástupce partnera soutěže VT CENTRUM 11, předal panu Jindrovi z Prahy poukaz na výcvik na rozšíření řidičského oprávnění B96. Gratulujeme! Ovšem ne tak zcela našemu výherci, ale jeho ženě. Pan Jindra už totiž B96 má a hrál o poukaz pro svou paní, která by ho ráda získala také. Přejeme hromadu pohodových kilometrů!

Ti, kdo se vydali třetí březnový víkend do areálu PVA Expo Praha, mohli zavítat vedle expozic výstav FOR CARAVAN a FOR BOAT také na cestovatelský festival KOLEM SVĚTA a již 31. ročník mezinárodních veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD.

Patnáctý ročník veletrhu FOR CARAVAN se uskuteční na letňanském výstavišti v tradičním jarním termínu od 15. do 17. března 2024.

Text: Blanka Papežová, Foto: Jakub Moravec, Blanka Papežová