První říjnový víkend se sešli členové a příznivci Caravan Clubu Ostrava na tábořišti v Podolánkách, aby se rozloučili se sezonou a oslavili krásné životní jubileum zakladatelky klubu paní Zdeňky Kunčické.

V areálu obklopeném lesy nedaleko Čeladné se sešlo na padesát příznivců karavaninku. Oslavenkyně Zdeňka Kunčická, která stála spolu se svým mužem u zrodu jednoho z prvních  klubů tehdejšího Československa (CC Ostrava byl založen r. 1971), dorazila na sraz co by skutečná dáma česko-slovenského karavaninku samozřejmě svým vozem s karavanem.

Posezení před obědem – servírovala se uzená vepřová kolena (foto: Dudek)

„Vstoupil jsem do klubu v roce 1991 a jsem stále považován v klubu za „holuba“. První seznámení s klubem bylo v hotelu Praha na Masarykově náměstí – sál byl plný karavanistů, zrovna se promítaly snímky z cest. Zúčastňoval jsem se schůzí, na které se Zdeňka pečlivě připravovala. Schůze měla dvě části, karavanistickou a kulturní nebo technickou. Zdeňka v té době byla osobou, která kolektiv stmelovala, a dle mého to bylo nejhezčí období mého členství v klubu. Také proto, že tam byla dobrá parta, která, bohužel, opustila náš klub a založila jej tam nahoře, putují po obláčcích. Stále se scházíme na klubovém tábořišti v Beskydech, o které se zasloužila i Zdeňka, a mnozí zde tráví celé léto. Bohužel tak jako v ostatních klubech ubývá původních členů a mladí, kteří mají vyšší požadavky na kempování, vybavení a zábavu, se sem nehrnou,” uvedl jednatel klubu Zdeněk Vacka.

Předseda klubu Milan Mlčoch blahopřeje Zdeňce k životnímu jubileu a děkuje za její dlouholetou práci pro klub (foto: Zapior).

Na závěr přidal i přání: „Zdenička je stále čiperná, zajímá se o karavanink, udržuje kontakty se svými přáteli z ostatních klubů a ráda by zúčastnila národního srazu i Dahlia Rallye. Takže, Zdeničko, ještě jednou vše nejlepší, ať Ti zdravíčko slouží až do té stovky a na shledanou na dalších srazech.”