Právě vyšlo nové podzimní vydání časopisu Camping, Cars & Caravans 5/2018 pro měsíce září a říjen.

Elektronickou verzi časopisu si můžete koupit ZDE (Floowie) nebo ZDE (Alza Media).

Podzimní vydání je opět plné zajímavostí a novinek ze světa karavaninku.

Knaus slaví zajímavé výročí – 30 let od zahájení výroby obytných automobilů. V našem článku se podíváme na jeho počátky a významné modely z historie.

Dlouho očekávaná nová generace automobilu Mercedes Sprinter je konečně v prodeji. Srovnali jsme několik nových verzí a přinášíme všechny informace důležité pro zájemce i karavanisty.

Měli jsme možnost vyzkoušet nový integrovaný model EuraMobil Integra Line 720 se samostatnou sprchou a podélnými lůžky.

Polointegrovaný vůz PLA Happy 395 je novým modelem z dílny koncernu Rapido, které značku PLA převzalo. Prostorný, jednoduchý a cenově dostupný vůz představujeme v našem článku.

V segmentu pětitunových obytných automobilů mezi sebou soupeří dva hlavní podvozky – Fiat Ducato vs. Iveco Daily. Vzali jsme je na testovacím okruhu do podrobného srovnání a víme, které si vedlo lépe a v čem.

Pokud patříte mezi ty karavanisty, kteří mají s sebou na cestách rádi satelitní televizi, přinášíme vám návod, jak si svépomocí namontovat satelitní anténu na střechu obytného vozu.

Před zimou vám jistě přijde vhod náš přehled trhu, kde jsme se zaměřili na krycí plachty pro karavany – všechny jsme v praxi vyzkoušeli a najdete zde o nich podrobné informace a hodnocení.

 

Město Salzburg a jeho okolí, známé jako Solná komora, je díky krásné přírodě, horám či jezerům oblíbenou destinací nejen pro karavanisty. Přinášíme vám přehled dvaceti vybraných a ověřených stání pro obytné automobily a karavany, včetně tipů na zajímavá místa.

V naší rubrice „Čtenáři na cestách“ se s našimi dopisovateli vydáme na netradiční cestu do málo známého Moldavska, nejchudší země Evropy. Bude to pro vás zajímavá inspirace na cestu?

…a mnohem více v aktuálním vydání časopisu Camping, Cars & Caravans.