Právě vychází nové vydání časopisu Camping, Cars & Caravans 3/2018 pro měsíce květen a červen.

DÁREK PRO PŘEDPLATITELE: Katalog Nejlepší kempy v ČR a SR 2018

Elektronickou verzi časopisu si můžete koupit ZDE (Floowie) nebo ZDE (Alza Media).

V tomto vydání jsme důkladně otestovali a vzájemně srovnali tři integrované obytné automobily vyšší střední třídy – Adria Sonic, Chausson Exaltis a Hymer Exsis s podélnými lůžky vzadu. Ukážeme vám, co takovéto vozy dokážou svým majitelům nabídnout.

V sekci novinek vám představíme vše zajímavé, co se chystá na český karavanový trh – od značek Westfalia, Concorde, Niewiadow, Knaus, Carthago a další.

V rubrice Sezóna jsme dopodrobna rozebrali téma doložnosti obytných vozidel – nyní před letními cestami vám jistě přijde vhod, jak správně vůz naložit, na co si dát pozor a jak zjistit, kolik váží vaše zavazadla.

Důležitými pomocníky v ochraně vašeho života a zdraví na cestách jsou hlásiče plynu, které umí rozpoznat, když vám uniká plyn ze spotřebičů, nebo když se vás zloděj pokouší uspat narkotikem. V testu uvidíte, které detektory vás ochrání.

Skládací hrnce a jiné nádobí jsou hitem. Ceny se dostaly na zajímavou úroveň, nabídka vybavení se dramaticky rozšířila. Podívejte se, v čem všem můžete jako moderní karavanisté vařit a péct.

Mnoho cestovatelů razí zásadu, že samotná cesta je cílem. Náš dopisovatel vám ukáže, že sjet z naplánované trasy a courat se po okolí může být zajímavější než cíl samotný. V cestopisu se tedy dozvíte, že někdy se vyplatí odbočit.

Berlín je jako moderní západní velkoměsto cílem mnoha turistů. Dá se překvapivě snadno navštívit i s obytným vozem a spát můžete téměř vždy na volných stellplatzech v přírodě. Více v našem průvodci, jak si město užít s obytným autem.

…a mnohem více v aktuálním vydání časopisu Camping, Cars & Caravans.