Letos se mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno koná již od 20. do 23. října. Prezentaci karavanů, obytných vozů, vestaveb, příslušenství, kempování najdete v halách P i F, v hale G budou souběžně probíhat veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour.

Caravaning Brno letos bude ve dvou halách nabitých těmi nejznámějšími značkami a vychytávkami ve světě karavaningu a chybět nebude ani poutavý doprovodný program. V hale P najdete téměř 100 značek od top vystavovatelů obytných vozů, karavanů, minikaravanů, vestaveb i overlandů. V hale F se pak budete moci podívat na řadu prémiových značek jako je Blue Rent, Caravan Metropol, Camping World Neugebauer, Centrum Moravia, MS Camper, TOPTRADE. Tuto sestavu nově doplní společnost GKR ORYX s.r.o. – český výrobce luxusních přívěsů ORYX Fifth wheel.

Těšit se můžete také na zajímavý doprovodný program v pavilonu P. Například na cestovatelské přednášky. Jedna od Kláry Hájek Velinské, která nás zasvětí do toho, jaké je cestovat po Kantábrii obytňákem i na kole. Další přednáška o cestě Švédskem a Španělskem od manželů Anety a Tomáše Málků. Ti se totiž nebojí vyrazit na cesty dlouhé několik týdnů i se svým synem. Tomáš Vejmola na své loňské přednášce zbořil rekordy v návštěvnosti a zkusí to i letos se svou přednáškou o cestě Afrikou. Známý cestovatel a fotograf Jakub Moravec nemůže na veletrhu chybět a na letošní ročník si připravil dvě poutavé cestovatelské přednášky. Jedna vás zavede na jih a druhá pro změnu na sever. Dozvíte se, čím vším je lákavé Toskánsko, i to, jaká je skotská varianta oblíbené „Route 66“. V neposlední řadě se ředitel Slovinského centra v Praze Michal Kůra ujme přednášky na téma Slovinsko pro karavanisty.

Letos jsou součástí programu i dvě panelové diskuse. První bude ve čtvrtek na téma rozvoje stání pro karavanisty v Česku s AKK ČR. Druhá v pátek o přibývajících zákazech a ochraně přírody při karavaningu, kde bude zastoupen i názor správy CHKO.

Cena vstupenek na Caravaning Brno v předprodeji je 150 korun. Koupit si je můžete zde https://etickets.bvv.cz/cs/objednavka/vstupenky. Vstupenky budou k dispozici i na místě. Otevírací doba areálu je od 9 do 18 hodin, poslední den do 16 hodin.

Více informací najdete na webu Caravaning Brno.