Milí čtenáři.

Vítejte u pátého vydání Camping, Cars & Caravans roku 2023. V době, kdy jsme posílali data tohoto vydání do tiskárny, jsme už nedočkavě balili vybavení na tradiční služební cestu, v podstatě především výlet za odměnu :-), který zavírá dveře za prázdninami a otevírá vrata nové karavanistické sezony. Už podle prvních vlaštovek, jež ohlašují příchod nového modelového roku 2024, a sice představení novinek prodejcům, je jasné, že to bude sezona pestrá stejně jako nabídka nových či vylepšených obytných aut a karavanů napříč značkami. Uvidíme. A pokud jste se do Düsseldorfu nedostali, určitě nahlédněte do listopadového vydání, vezmeme vás tam alespoň prostřednictvím textů a fotografií.

První ochutnávku nové sezony si však můžete dopřát už nyní – nalistujte si rubriky Představujeme a Novinky, ty ledacos prozradí. Obdivovatelé velkých, silných a obratných vozidel, která se nezaleknou nástrah neprobádaného terénu, by neměli minout strany se štočkem Zaujalo nás – jsme přesvědčeni o tom, že i je zaujmou obytní obři, kteří jsou pro drtivou většinu karavanistů jen snem.

Ale zpátky na zem. Majitelé obrovských obytných automobilů stejně jako ti, kdo vyrážejí na cesty roztomilým minikaravanem, balí na výjezdy často totožné vybavení – například nepostradatelný gril. Pokud ten váš dosluhuje, nebo zatím jen uvažujete o tom, že byste si takového pomocníka pořídili, mrkněte na srovnávací test, určitě je z čeho vybírat.

A s novým grilem můžete vyrazit vstříc dalšímu dobrodružství – my vás tentokrát zveme za krásami Třebíčska a Vysočiny, k sousedům do slovenského Liptova a pokud vaše cestovatelské srdce tepe expedičním rytmem, vydejte se s námi do Turecka.

Krásné babí léto, ideálně na cestách!

Blanka Papežová, šéfredaktorka

Camping, Cars & Caravans 5/2023 (září/říjen)

ZAUJALO NÁS

Speciály do náročného terénu
SOD, Kashmir Overlander,
Woelcke, Robel

PŘEDSTAVUJEME

Wingamm Oasi 540.1
Elnagh 2024

TESTUJEME V PRAXI

Laika Kreos L 5009

NOVINKY

Knaus, Tabbert,
LMC, Westfalia

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Test plynových grilů

NA CESTÁCH BEZPEČNĚ

… a bez zlozvyků

EXPEDICE

Tatra kolem světa 2

KARAVAN KLUBY

F.I.C.C. World Camping Festival

CESTOVÁNÍ

Čtenáři na cestách:
Slovensko – Liptov
overlandVAN – Turecko
Česko – Třebíčsko a okolí


  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE