Milí čtenáři.

Je to tady. Tradiční stesky nad ukrutnou zimou vystřídaly ty nad ukrutným vedrem – každoroční prázdninová klasika 😉 I letos se vám budeme snažit ta červencovo-srpnová horka zpříjemnit zajímavým čtením. Vítejte u čtvrtého vydání Camping, Cars & Caravans.

Začít můžete třeba novinkami. Tentokrát jsme lovili především ve vodách střešních stanů a stanových karavanů, ale své zástupce v této rubrice mají samozřejmě i obytné vozy. Vedle těch, řekněme, klasických se těšte i na pár unikátních kousků, z kategorie „až jednou”… Pokud uvažujete o koupi nových kempinkových křesel, nalistujte stránky s příslušenstvím, kde najdete mimo jiné taky pár tipů, jak zabránit kondenzaci vody v předstanu. Cestovatelská část tohoto vydání je věnována především toulání po Itálii, slušnou dávku dobrodružství zajistí expedice s tajemným cílem Velký Kavkaz a jelikož máte v rukou prázdninové číslo, nemůže chybět příloha věnovaná dovolené v zázemí kempů. To už je hezká porce informací pro příjemně strávené odpoledne pod markýzou.

Je nám ctí, že i v letošním roce jsme se stali hrdými partnery tradiční mezinárodní akce Dahlie Rallye, která se koná tentokrát na Slovensku, a to na přelomu srpna a září. Termín se sice kryje s termínem evropského svátku karavaninku, veletrhem Caravan Salon Düsseldorf, ale věřím, že kdo bude chtít, najde si možnost, jak zavítat jak na východ, tak na západ 😉 Mimochodem – pokud by to náhodou nevyšlo, nezoufejte, vše podstatné z obou akcí najdete už brzy i na stránkách časopisu.

Těšíme se na viděnou v kempu Drienok, na výstavišti v Düsseldorfu, nebo třeba někde úplně jinde, v kempu, na stellplatzu či na benzince při čerpání pohonných hmot a sil na další cesty…

Krásné léto!

Blanka Papežová, šéfredaktorka

Camping, Cars & Caravans 4/2023 (červenec/srpen)

PŘEHLED TRHU

Kompaktní a jedinečné obytné vozy

PŘEDSTAVUJEME

Hobby Beachy
Eura Mobil Profila T 696 EB

NOVINKY

Stanové přívěsy
Střešní stany

PROFITEST

Eriba Touring 530

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Internet na cestách
Test kempinkových křesel
Předstany

NA CESTÁCH BEZPEČNĚ

Cyklisté

EXPEDICE

Tatra kolem světa 2

REPORTÁŽ

Festival Overland

KARAVAN KLUBY

Dahlie Rallye

CESTOVÁNÍ

Průvodce KEMPY
overlandVAN – Velký Kavkaz
Sicílie a Apulie


  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE