Na začátku března vyšlo jarní vydání časopisu Camping, Cars & Caravans na březen/duben

Elektronickou verzi tohoto vydání si můžete koupit ZDE (Floowie) nebo ZDE (Alza Media).

Zamyšlení šéfredaktora Jana Bordovského o vnímání karavaningu jako důležité ekonomické složky cestovního ruchu v zahraničí i u nás.

Všechny pozvánky na veletrh For Caravan a další jarní akce se kvůli aktuální zdravotní situaci staly neaktuálními. Věříme ale, že vás zaujme rozhovor o povinných revizích plynových zařízení v karavanech.

Připravili jsme pro vás přehled aktuálních dálničních poplatků a mýta v Evropské unii při cestách s karavanem do zahraničí.

A v aktuálním profitestu najdete špičkový model z nabídky Hymeru – integrovaný ML I 780 z třídy B na podvozku Mercedesu. Jaký dojem na nás udělala prémiová řada tohoto tradičního výrobce?

VW uzavřel alianci s Fordem a podle posledních zpráv to vypadá, že dodávky těchto dvou výrobců budou mít společný základ. Co to znamená pro jejich obytné verze?

Jaké jsou rozdíly mezi klasickými bateriemi a moderními LiFePO4? Po řadě testů v minulých vydáních jsme si pro vás připravili přehledné porovnání cen, hmotností, výkonu, životnosti a dalších důležitých parametrů, které oceníte v denním provozu karavanu.

Jaro je ideální dobou pro dokupování nezbytností a přípravu karavanu na novou sezónu. Připravili jsme si pro vás proto přehled a test organizérů, které usnadňují uskladnění nádobí ve skříňkách tak, aby za jízdy necinkalo a nerozbilo se.

Jednoduché vestavby do dodávek lákají čím dál více kutilů. Přinášíme tip na jednoduchý stavebnicový systém z hliníkových profilů, který lze použít pro široké spektrum vozidel a využití.

Test nafukovacích předstanů pro obytné dodávky vám jistě poskytne zajímavé informace o této čím dál rozšířenější technologii, kdy vám místo skládacích tyček stačí k postavení přístřešku pumpa nebo kompresor.

Kempy na chorvatské Istrii jsou velmi oblíbené i mezi Čechy a jsou vyhlášené svým luxusem a vynikajícími službami. Přinášíme vám tip na deset nejznámějších přímo u moře, kam můžete s karavanem vyrazit od jara do podzimu.

Rubrika cestování je opět plná zajímavých tipů na cesty. Tentokrát v ní najdete například východní Slovensko, nebo vynikající cestopis s nádhernými fotkami od karavanisty a fotografa Jakuba Moravce, který nás pozve do Pobaltí.

…a mnoho dalších karavanových novinek, příslušenství a dalších zajímavostí ze světa karavaninku!