Milí čtenáři.

Vítejte u prvního vydání Camping, Cars & Caravans roku 2024. Je nám ctí a potěšením, že s námi vstupujete do 19. sezony titulu na českém a slovenském trhu.

Když jsme s kolegy připravovali časopis s jedničkou, za níž bude na titulce zářit rok se čtyřkou na konci, často jsme se vraceli k listopadovému svátku českého karavaninku, k výstavě Caravaning Brno. Vzpomínali jsme na řadu více než příjemných setkání nejen na našem stánku, která jsou pro nás poděkováním a zároveň motivací pro další práci, diskutovali jsme o modelech obytných aut, karavanů či speciálů, které voněly dálkami, otisk výstavy jsme vložili na stránky vydání třeba v podobě fotoreportáže, představení nové značky příslušenství na českém a slovenském trhu nebo inspirace na cestování obytňákem po Spojených státech amerických.

Byla to jedinečná akce, která si zaslouží jedničku a která nám dala minimálně čtyři důvody, proč se už teď těšíme na další ročník: radost ze shledávání, nadšení z vyprávění dobrodruhů a cestovatelů, překvapení ve stále dokonalejším a nápaditějším vybavení aut či přívěsů a vděčnost za to, že můžeme být součástí česko-slovenské karavanistické rodiny. A tak jakmile nadešel čas napsat pár vět do úvodníku a popřát vám, našim často dlouholetým parťákům, do nového roku, automaticky jsem „přepla do módu výstava”…

Chtěla bych vám popřát, ať můžete tomu vašemu roku 2024 dát jedničku, stejně jako jsme ji dali my tomuto časopisu, a ať vám přinese minimálně čtyři nezbytnosti a radosti, tak jak napovídá čtyřka v aktuálním letopočtu. V redakci jsme se shodli, že za nás by to měly být: zdraví, spokojenost, pohoda a nepočítaně kilometrů kterýmkoliv směrem, blíž i dál, hlavně vždy bezpečně tam i zpět.

Blanka Papežová, šéfredaktorka

Camping, Cars & Caravans 1/2024 (leden/únor)

Vybíráme z obsahu

AKTUÁLNĚ

Pozvánky na výstavy CBT Nitra, For Caravan Praha, CMT Stuttgart

REPORTÁŽ

Caravaning Brno

ZAUJALO NÁS

Renogy

PŘEHLED TRHU

Obytné vestavby – novinky 2024

PROFITEST

Laika Ecovip L 3009

TESTUJEME V PRAXI

Weinsberg X-Cursion Van 500 LT

NOVINKY

VW California, Airstream, Bürsner

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Tipy na vybavení a doplňky

NA CESTÁCH BEZPEČNĚ

… i se sněhovými řetězy

EXPEDICE

Tatra kolem světa 2

KARAVAN KLUBY

Overland film fest

CESTOVÁNÍ

Itálie – Benátská riviéra
Spojené státy americké
Čtenáři na cestách – Arménie
overlandVAN – Dánsko
Rakousko – Dolní Rakousko


  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE