Vítejte u prvního vydání titulu Camping, Cars & Caravans roku 2022. Do sedmnácté sezony vyráží s „bohatou výbavou” – vedle tradičních rubrik najdete na stránkách časopisu nově seriál věnovaný elektřině na palubě karavanu a exkluzivně vám krok po kroku poradíme s výběrem obytné vestavby.

Camping, Cars & Caravans 1/2022 (leden/únor)

Vybíráme z aktuálního vydání …

ZAUJALO NÁS

Legenda světa karavaninku, Fiat Ducato, slaví neuvěřitelných 40! let. Ohlédněte se námi za bohatou historií tohoto vozu, který je základem každého druhého obytného automobilu.
Solární obytný vůz? Ano, vloni se objevil holandský prototyp s označením Show, zcela soběstačný vůz, jež podnikl první velkou cestu po Evropě.

AKTUÁLNĚ

Expediční speciál Tatry kolem světa 2 Trajda v těchto týdnech odpočívá, už brzy se však vydá na další cesty, letos po Jižní Americe.

PŘEHLED TRHU

Spolu s VANISTI.cz vám budeme pravidelně v každém letošním vydání přinášet informace o stále populárnějších obytných vestavbách – na úvod vám pomůžeme s výběrem tohoto typu obytného vozu.

PŘEDSTAVUJEME

Seznamte se, prosím: představujeme vám novou francouzskou značku na českém trhu Notin a dále dva zástupce obytných vestaveb, a sice KRS Cruiser Premium a Mobilvetta Admiral VAN K 6.5.

NOVINKY

Sezona 2022 je plná nových modelů, které stojí za pozornost každého karavanisty. Tentokrát jsme vybrali obytné vozy Laika, Hobby, Holzmobil a Knaus, obytné přívěsy Derubis, Hotomobil, RJH a Kabe a střešní nástavby reprezentují Dometic a Vickywood.

TECHNIKA

Počínaje prvním vydáním roku 2022 zahajujeme ve spolupráci se společností KARAVANYPRO.cz seriál článků věnovaných elektřině na palubě karavanu – v prvním díle se dozvíte vše o nástavbových bateriích.

TESTUJEME V PRAXI

Do testu v praxi jsme vzali opravdu zajímavého zástupce značky Dreamer – netradiční obytnou vestavbu D55 UP se střešní stanovou nástavbou a samostatnou sprchou.

TIP NA VÝLET / KARAVAN KLUBY

Z příspěvku rožnovského karavan klubu o setkání v Maďarsku se vyklubal i pěkný tip na výlet – přijměte pozvání do termálů Barbara.

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Rubrika věnovaná příslušenství přináší test myčky nádobí vhodné do obytných vozů a přehled modelů předstanů pro sezonu 2022.

CESTOVÁNÍ

Adamova velká cesta, tedy Tomáš Málek s rodinou, nás zavede tentokrát do Švédska. S Jakubem Moravcem se vydáme do pohoří Brdy, a to nejen po stopách Jakuba Jana Ryby. A „čtenáři na cestách”, manželé Ivanovi, představí druhou část svého maďarského putování.


  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE