Několik desítek posádek dorazilo na setkání přátel Campingworld Neugebauer, které ke konci září hostil Golfový resort Monachus. Vrcholem víkendu bylo slavnostní odhalení nového modelu Carthago. Je jasné, že u takové události nemohla naše redakce chybět a vás prostřednictvím této reportáže velice rádi bereme s sebou.

Již během pátečního odpoledne se do rezortu v srdci České Kanady začaly sjíždět první obytné vozy. Dorazily posádky z Češka, Rakouska i ze Slovenska. Na pátek byla naplánovaná prostě pohoda, kterou nezkazil ani občasný déšť. Grilovalo se, povídalo o cestách a zážitcích z nich i plánech, kam na podzim a zimu. Kdo měl zájem, mohl si zevrubně a s odborným doprovodem prohlédnout vystavené modely vozů značek, jež Campingworld Neugebauer zastupuje. Vedle prémiových vozidel Carthago byly k vidění také modely Malibu a Etrusco.

Sobotu nastartovala skvělá snídaně až do “domu”, která udělala radost a všechny zúčastněné dokonale naladila na následující nabitý program. Golfisté se mohli zúčastnit turnaje, začátečníky vtáhla do hry golfová akademie. Připraveny byly také cyklovyjížďky, protože Česká Kanada je kolařům zaslíbená. S odpoledním zlepšováním počasí přišla na řadu káva a skvělý sacher. Ten był stylově doplněn logem hostitele. Následně už program nabíral otáčky. Mikrofonu se chopil Thomas Neugebauer, majitel společnosti Campingworld Neugebauer, který vyhlásil výsledky golfového turnaje a předal nejlepším golfistům zasloužené ceny.

V sedmnáct hodin nastal tolik očekávaný okamžik odhalení novinky. Od pátku totiž u terasy stálo obytné auto přikryté červenou slavnostní plachtou a vzbuzovalo zvědavost všech účastníků přátelského setkání. Během noci z pátku na sobotu navíc přes plachtu prosvěcovala okna vozu, což pocity tajemství i nedočkavosti ještě umocnilo. Na setkání přijel i vzácný host. Se svou paní dorazil Jürgen Fleuter, obchodní ředitel Carthaga, který nemohl u slavnostního odhalení chybět. Pokladem, jež ukrývala řadu hodin před zraky všech přítomných červená plachta, bylo Carthago C-tourer I 145 LE RB, které hned přitáhlo řadu obdivovatelů – po zbytek večera bylo jedním z hlavních témat diskuzí a samozřejmě i předmětem důkladného zkoumání. Jak se večer připozdíval přišlo vhod připravené skvělé jídlo či sklenička dobrého vína, a samozřejmě co by to bylo za sobotu ve společnosti bez muziky. O tu se postaralo skvělé hudební duo.

Když se v neděli začali hosté společnosti Campingworld Neugebauer pomalu rozjíždět do svých domovů, bylo jasné, že se víkend i přes nějakou tu kapku deště vydařil a všichni si ho užili na maximum. Byla to úžasná příležitost užít si stará i zbrusu nová přátelství, možná na další dovolenou, možná na celý život… Tak snad opět za rok na přátelském setkání 2024!

Text a foto: Jakub Moravec


Reportáž původně vyšla v listopadovém vydání časopisu Camping, Cars & Caravans (č. 6/2023):

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE