Koupelna vzadu přes celou šířku vozu přináší komfort téměř jako doma. Představíme vám polointegrované vozy právě s tímto řešením.

Praktický test modelu Hobby Optima Ontour T 70 F ukázal, že velká koupelna na zádi vozu přispívá  k velmi pohodlnému bydlení. Ovšem nevýhodou je, že se cestovatelé v tomto půdorysném řešení musí zříct zadní garáže. V poměrně bohaté nabídce výrobců obytných vozů najdete polointegrované modely, které mají před koupelnou pevně namontovaná lůžka, i ty, které sázejí na zvedací lůžko nad sestavou sedaček.

MODELY S PEVNÝMI LŮŽKY

Dethleffs

Výrobce z města Isny v Allgäu má ve svém programu model Trend T 7017 EB. Před velkou zadní koupelnou s oddělenou kabinou pro sprchování instaluje Dethleffs dvě vždy 195 centimetrů dlouhá samostatná lůžka. Směrem dopředu na ně navazuje kuchyňská část tvarovaná do úhlu, naproti ní je umístěna chladnička, vpředu je „poloviční” jídelní sestava, která využívá otočné přední sedačky. Za příplatek je k dispozici zvedací lůžko, které lze spouštět elektrickým pohonem, nachází se nad jídelní sestavou. Model Trend T 70717 EB je postaven na podvozku Fiat Ducato s motorem o výkonu 120 PS, měří 7,41 metru a jeho cena začíná na 1 420 000 Kč.

Eura Mobil

Pro vozy řady Eura Mobil je typická zdvojená podlaha, ve které jsou bezpečně proti zamrznutí nainstalovány nádrže a potřebná vedení – tím se vyznačuje také model Profila T 730 EB. V tomto modelu výrobce z Porýní-Falce instaluje vzadu umístěnou koupelnu přes celou šířku vozu, před ní jsou dvě samostatná lůžka o délce 210 a 198 centimetrů. Zařízení doplňuje kuchyňská linka tvarovaná do úhlu a „poloviční” jídelní sestava, tedy stejně jako v případě Dethleffsu vyžadující použití otočných předních sedaček. Základní cena tohoto 7,41 metru dlouhého vozu na podvozku Fiat Ducato je 1 760 000 Kč. U modelu Profila RS 730 EB s cenou od 1 790 000 Kč je nad sestavou sedaček ještě zvedací lůžko…


Celý článek si můžete přečíst v prázdninovém čísle časopisu Camping, Cars & Caravans:

  • Předplatné časopisu – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE