Optimální poměr mezi cenou a výkonem je jedním z hlavních kritérií při rozhodování o koupi jakéhokoli výrobku. Tímto nepsaným zákonem se řídí také zájemci o nová obytná auta, jejichž ideálem se v posledních letech stále častěji stávají vozy německé značky Eura Mobil. V cenově dostupnější polointegrované kategorii je doslova bestsellerem její model Profila RS 720 EB, který se pro sezónu 2021 představuje v novém konceptu.

Výrobce obytných vozů z německého Sprendlingenu na evropském trhu zúročuje více než šedesátileté zkušenosti. V současné době se prezentuje portfoliem čítajícím celkem šest modelových řad, mezi kterými má polointegrovaná Profila RS neboli „Roof Sleeper“ již své stabilní místo. Stejně jako ostatní vozy značky Eura Mobil využívá především výhod technologicky vyspělé konstrukce s dlouhodobou životností a nadstandardními tepelně-izolačními i akustickými vlastnostmi.

Podlaha, stěny i střecha nástavby jsou sestaveny z tzv. GFK neboli sklo-vláknitých panelů, které se spojují pomocí hliníkových profilů a lepidel. Díky tomu je konstrukce odlehčená a zároveň jako celek eliminuje nežádoucí tepelné mosty, průsaky vody a také lépe odolává deformaci vlivem krupobití či degradačnímu působení silničních posypů, solí a koroze. Typickou součástí všech obytných vozů Eura Mobil je dvojitá vyhřívaná podlaha, která je v nejvíce namáhaných místech vyztužena tvrzenou pěnou na bázi polyuretanu. Tepelnou a akustickou pohodu zajišťuje pro změnu extrudovaný XPS polystyren…


Celý článek si můžete přečíst v časopise Camping, Cars & Caravans, vydání č. 3/2021 (květen/červen). K zakoupení je v tištěné i elektronické verzi.

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE