Mezi ostře sledované novinky letošní karavaninkové sezóny budou patřit také integrované obytné vozy z kategorie vyšší střední třídy, které na trh dodává německý výrobce Eura Mobil. Naši pozornost zaujal konkrétně vůz řady Integra Line s půdorysem 720 EB, jehož inovativní provedení do značné míry vychází z požadavků zákazníků nasbíraných během posledních let.

Tradičním rysem tohoto výrobce je nekompromisní důraz na kvalitu, komfort a celoroční využití obytných vozů, které se setkávají s oblibou zejména na trzích zákaznicky náročných skandinávských zemí. Avšak nejen tamní cestovatelé touží po autech se speciálními technologiemi, odolnou konstrukcí nástaveb či precizně zpracovanými detaily, které ocení řidiči i členové posádky. Už i v tuzemsku se Eura Mobil stává vyhledávanou značkou s velmi širokým portfoliem.

Prémiová výbava

Integrovaný obytný vůz v provedení Integra Line 720 EB zvnějšku zaujme lepenou sendvičovou konstrukcí na bázi sklolaminátu a vysoce izolačního jádra z tvrzeného polystyrenu. Stěny nástavby jsou vsazeny do hliníkových profilů a veškeré spoje jsou důmyslně překryty plastovými krycími lištami. I to je důvod, proč výrobce dává na těsnost konstrukce desetiletou záruku. Originální úpravou prošla dvojitá vzduchem vyhřívaná podlaha, která je snížená na pouhých 11 centimetrů. Přesto je plně funkční a podílí se na tom, že celkově níže „posazený“ vůz je na silnicích stabilnější.


Celý článek si můžete přečíst v časopise Camping, Cars & Caravans, vydání č. 2/2021 (březen/duben). K zakoupení je v tištěné i elektronické verzi.

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze tohoto vydání na Digiport – ZDE