Westfalia zefektivňuje svoji nabídku a oživuje dva ze stávajících modelů o zvedací střechu, nové provedení nábytku a moderní elektrické vybavení.

Na podvozcích Fiat Ducato bude výrobce Westfalia do budoucna vyrábět pouze konstrukční řadu Columbus, model Amundsen již nebude k dispozici. Columbus ovšem vyrazí do nové sezony výrazně bohatější – získal nový design nábytku, teplou bílou barvu doplňují zdařile kontrasty barev na podlaze podobně jako u designu vybavení jachet, dvířka horních skříněk mají odstín ořechu. Inovace dorazily i do části určené pro vaření. Kuchyňský blok má nově jednotně kompresorovou chladničku na přední straně a rovnou pracovní plochu.

Rozkládací lavice s pohodlným lůžkem je chytré řešení.

Nový panel obsluhy veškerého vnitřního elektrického zařízení, vybavený ovládáním CI-Bus, který vznikl ve spolupráci s Dometic, má dotykové ovládání. Pomocí intuitivního vedení menu se dají ovládat a kontrolovat veškeré komponenty vybavení. Cestovatel může pohodlně kontrolovat množství náplní, ovládat chladničku, zapínat a vypínat topení nebo osvětlení.

Kompaktní sanitární část má rozměry 83 krát 57 centimetrů. Nová je také koncepce osvětlení.

Tak jako u dřívějšího provedení zůstává jedním z nejzajímavějších míst interiéru sedačka, k dispozici je v provedeních 601 D a 641 E, jež dá se během několika málo vteřin rozložit na rovnou plochu k ležení s rozměry 178 krát 100 centimetrů.

Základní verze s označením Columbus 540 D včetně rozšířeného příslušenství, které je již v sérii, je k dispozici za cenu od 1 600 000 korun.

Columbus dostává design nábytku s výraznými hranami, ale s teplou barvou.

Provedení Meridian na podvozku Ford Transit je nyní k dispozici také ve verzi se zvedací střechou. Ta se zvedá, ve srovnání s konkurenčními modely, do doslova extrémně vysoké výšky. Při minimálně 68 centimetrech vnitřní výšky se dá hovořit o druhé úrovni bydlení, například pro děti (včetně zajištění proti pádu). Plocha k ležení v „druhém patře” má rozměr 230 krát 12 centimetrů.

Zvedací střecha vozu Meridian má extrémně vysokou výšku zvednutí, díky tomu vznikne druhá úroveň pobytu ve voze.

Základní cena včetně obsáhlého vybavení Limited přesahuje dva miliony korun, cenu varianty se zvedací střechou zatím Westfalia nezveřejnila.