Po modelu Free 540 na podvozku Fiat Ducato přichází Hymer s Free S 600 na podvozku Mercedes-Benz Sprinter ve speciální sérii Blue Evolution.

Znakem této značky je tradičně jasně modrý lak: již model Free 540 na podvozku  Ducato, který měl Hymer ve svém programu již před nějakou dobou, byl opravdu dobře vybavený vůz a dal se snadno poznat právě podle výrazného modrého tónu. Nyní tento výrobce z Bad Waldsee v Horním Švábsku vyvinul speciální model na podvozku Mercedes-Benz – pro speciální vůz nazvaný Free S Blue Evolution využívá Hymer známý přibližně šest metrů dlouhý model Free S 600 s pohonem předních kol.

Modrá barva, u Mercedes-Benz nese označení Karibská modrá, spolu s doplňkovými černými plochami, černými disky kol i zvedací střechou rovněž v černé barvě, dávají tomuto vozidlu sportovně dynamický vzhled.

Za cenu od přibližně 1 950 000 korun získá zákazník skutečně rozsáhlé komfortní i technické vybavení, motor o výkonu 170 PS, devítirychlostní automatickou převodovku, tempomat s registrací vzdálenosti a multimediální systém MBUX s displejem o velikosti 10,25 palce, nadto ještě s navigačním systémem a kamerou pro zpětnou jízdu, nechybí například ani markýza a vyhřívaná izolovaná nádrž odpadní vody.

Světlý a přátelský: Hymer u zvláštního modelu Blue Evolution sází na provedení s mnoha bílými plochami.

Hymer udává hmotnost v pohotovostním stavu i přes sériově nainstalovanou zvedací střechu pod tři tuny. Kromě dvou míst ve střešním lůžku mohou další dva kempaři přenocovat v příčném lůžku v zadní části vozu. Půdorys známý z Free S 600 přitom zůstává typický pro tuto třídu: před lůžkem na straně řidiče je sanitární část, naproti vedle posuvných dveří je kuchyňská část, vpředu je poloviční sedací sestava se stolem, který má otočnou desku; sedací sestava využívá otočné přední sedačky.

Celkové vybavení udržuje Hymer ve světlém tónu daném bílým nábytkem i bílými dvířky skříněk.

TECHNICKÁ DATA

Rozměry (délka x šířka x výška): 593 x 206 x 287 cm
Základní vůz: Mercedes-Benz Sprinter 317 CDI, 125 kW/170 PS
Přípustná celková hmotnost: 3 500 kg
Konstrukční řada: Free S, pouze tento půdorys (Free S 600)
Základní cena: 1 950 000 Kč


Více novinek najdete v jarním vydání časopisu Camping, Cars & Caravans (2/2023):

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE