Společnost Campingworld Neugebauer završuje pátý rok úspěšného působení na českém trhu. Nejen o plánech do dalších let jsme si povídali s Lukášem Kinzlem.

Rakouskou firmu Neugebauer založila v roce 1995 Andrea Neugebauer, tehdy měli vše na starost jen 3 lidé. V průběhu času se firma rozrůstala a v roce 2006 vznikl Campingworld Neugebauer GmbH pod vedením Thomase Neugebauera. Ředitelství sídlí v Neunkirchenu a k první pobočce v Rakousku (nyní ve Vöcklabrucku) se přidala v roce 2015 druhá pobočka – v České republice v Pohořelicích.

Jaký bude další, už šestý, rok působení společnosti na českém trhu?
Intenzivně pracujeme na rozšíření působnosti v České republice, plánujeme otevření nové pobočky u Prahy, kde budeme prezentovat značky Carthago, Malibu a nově také Etrusco a poskytovat zákazníkům drobné servisní opravy. Bližší informace poskytneme v příštím vydání Camping, Cars & Caravans.

Společnost je dlouhodobě exkluzivně spojena se značkami Carthago a Malibu. Co vás vedlo k rozšíření nabídky o vozy značky Etrusco?
Chtěli jsme zákazníkům nabídnout více – rozšířit portfolio o značku Etrusco jsme se rozhodli především proto, abychom mohli vyhovět širšímu spektru zákazníků. Etrusco nabízí také vozy s alkovnou, které u nás doposud neměly zastoupení.

„Náš úkol je jednoduchý: plnit vaše sny o cestování, být vám nablízku při objevování krásné přírody a samozřejmě nabízet obytné vozy v té nejlepší kvalitě.“

Jak si vedou u Vašich zákazníků nové vozy modelových řad 2021?
Obecně mohu zkonstatovat, že velký zájem projevili zákazníci zejména o všechny modely obytných automobilů na podvozcích Mercedes, kde jsme schopni nabídnout prodloužení záruky na 5 let a zakoupení předplaceného servisu až na 6 let a žádané asistenční systémy Mercedes Benz. Žhavou novinkou je také Malibu Van se zvedací střechou pro plnohodnotné spaní pro 4 osoby a musím zmínit i model Malibu Van 640 RB s jedinečným dvoupokojovým konceptem. Nová generace vozů Malibu se může pochlubit nejmodernějšími technologiemi, které známe z vozů Carthago. Co se týká vozů na podvozcích Iveco, nabízíme pokročilé jízdní asistenty – v první řadě se jedná o distanční tempomat. Milovníky karavaninku však stále oslovuje i Fiat – po více než roce od uvedení novinky v podobě 9stupňové automatické převodovky se setkáváme s velmi pozitivními reakcemi od zákazníků a poptávka po takto vybavených vozech neustále stoupá.

Jak je to s aktuální nabídkou nových modelů?
Díky propojení české a rakouské pobočky mají zákazníci k dispozici více než 100 vozů k okamžitému odběru, a to je v dnešní době velká výhoda. Ačkoliv v důsledku nouzového stavu musí zůstat prodejna uzavřena, online prodej funguje dál, vybrat si může opravdu každý.

Campingworld Neugebauer s.r.o., Brněnská 1631, 691 23 Pohořelice, www.cwn.eu


Rozhovor šéfredaktorky Blanky Papežové původně vyšel v časopise Camping, Cars & Caravans, vydání č. 2/2021 (březen/duben). K zakoupení je v tištěné i elektronické verzi.

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze tohoto vydání na Digiport – ZDE