Úspěšná modelová řada Bürstner Copa, během prvního roku výroby sjelo z pásu 1 000 vozů, pokračuje ve svém rozvoji.

Představuje zcela nový model s pohonem všech kol Ford Transit Custom s názvem Copa C 500 4×4, jehož cena by se měla pohybovat kolem 1 250 000 korun. Již známé provedení Copa C 500, v cenách kolem 1 000 000 korun, se drží klasiky: je to typický vůz pro kempování s rozkládací pohovkou, tedy pro sezení i pro spánek, s kuchyňským skříňovým modulem a se zvedací střechou s lůžkem.

Nyní ale přichází nová o 30 centimetrů delší varianta – Copa C 530 je 5,35 metru dlouhý obytný vůz, jež má v zadní části nově nainstalovanou sanitární část. Nechybí zde sklopné umyvadlo a pevně nainstalovaná kazetová toaleta. Posuvná vanička sprchy se dá přemístit do středového průchodu, závěs sprchy se uchytí na lůžko (to má rozměry 228 krát 110 centimetrů), které se i v Copa 530 dá přesunout dozadu. Samozřejmě, sprchu je nutné považovat za pouze nouzové řešení.

Prostorový zázrak – na 5,35 metru celkové délky najde Bürstner dostatek prostoru pro denní pobyt, spánek, kuchyňskou i sanitární část.

Copa 530 se dodává se sedací sestavou Aguti, která se dá rozložit na lůžko pro spánek, a ještě jedním místem k sezení vedle podélné kuchyně. Vstup do vozu usnadňují již v sériovém provedení dvoje posuvné dveře.


Více novinek a cestovatelských inspirací najdete v podzimním vydání časopisu Camping, Cars & Caravans:

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE