Po vylepšení pláže, dětském hřišti, nových převlékárnách a sociálním zázemí se návštěvníci Větřkovické přehrady dočkali i nového plovoucího mola, které zpříjemní pobyt turistům v této lokalitě.

„Větřkovická přehrada, Karvinské moře a Slezská Harta jsou lokalitami s významným rekreačním potenciálem. Moravskoslezský kraj proto podporuje jejich rozvoj. Například výstavbu budovy sociálního zázemí a občerstvení u Větřkovické přehrady. Poskytli jsme také individuální dotaci na rozšíření pláže a vybudování okruhu pro cyklisty a in-line bruslaře okolo Karvinského moře nebo jsme pořídili elektroloď na Slezské Hartě, kde organizujeme i sportovní a kulturní akce,“ uvedl hejtman Jan Krkoška.

Dodal, že kvůli zatraktivnění vodních ploch v regionu kraj pořídil architektonickou studii a projektovou dokumentaci pro vybudování plovoucích mol, která je možné umístit na tyto tři vodní nádrže. „Dokumentace není vázána jenom na konkrétní vodní díla, ale je možné ji poskytnou i jiným zájemcům. Bylo by skvělé, kdyby se mola objevila i na dalších místech v našem kraji,“ upozornil hejtman.

Městům Kopřivnici, Karviné a mikroregionu Slezská Harta kraj poskytl na vybudování plovoucích mol dotaci ve výši 5,5 milionů korun. „Na Větřkovické přehradě je postaveno molo v menší variantě kvůli přírodním podmínkám. Přehrada nemá velkou rozlohu a v dobách sucha je v ní málo vody. I z toho je patrné, jak variabilní je architektonický návrh a lze ho použít v různých podmínkách,“ poznamenal Jan Krkoška s tím, že všechna mola budou postavena ve stejném stylu.

Zdroj: tisková zpráva MSK