Další rozvoj kempování a karavaninku se rozhodl podpořit Moravskoslezský kraj, který letos na zkvalitnění infrastruktury kempů a sítě karavanových stání přispěje částkou 6,25 milionu korun. Podpoří celkem 14 projektů.

„Kempování a karavaning je mezi lidmi stále více populární. Když se ale vydáte do kempů na území našeho regionu, vidíte v jejich kvalitě a úrovni velké rozdíly. Chceme, aby se u nás turisté cítili komfortněji, aby si pobyt u nás pochvalovali a do Moravskoslezského kraje se vraceli. Proto z krajského rozpočtu kempům přispějeme na rekonstrukce či výstavby sociálního nebo sportovního zázemí. Podpoříme i takzvané stellplatzy, za krajské peníze budou vybudována nebo zkvalitňována karavanová stání včetně servisních technologií,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Krkoška.

Nová karavanová stání vzniknou například v Horní Lomné, Vendryni, Kopřivné nebo Orlové, své služby zkvalitní stávající stellplatzy ve Štramberku či Odrách. Návštěvníci kempů v Bašce, Osoblaze, Kozlovicích nebo třeba Frenštátu pod Radhoštěm budou moci využívat kvalitnější zázemí. Prokoukne také tábořiště v Trojanovicích u Radhošťského rybníka. „V Moravskoslezském kraji máme opravdu bohatou síť nejrůznějších tábořišť. Stanovat můžete na Osoblažsku, v Beskydech i Jeseníkách a jejich podhůřích, ale také poblíž vodních ploch, například u Hlučínského jezera, Žermanické přehrady, Slezské Harty nebo třeba u Olešné,“ doplnil náměstek.

Zdroj: tisková zpráva MSK, ilustrační foto: kemp Olešná