Už nějaký čas sledujeme vývoj v oblasti elektroinstalací karavanů a obytných vozů v Evropě, kde se vedle renomovaných značek jako Victron či Dometic začala prosazovat i společnost Renogy.

Trend této nové značky se nedávno rozšířil i do České republiky a na Slovensko. Původ značky lze vysledovat až do Louisianské státní univerzity, kde vznikl jako malý studentský projekt. Ten zaujal Louisiana Business and Technology Center, což vedlo k založení společnosti Renogy v roce 2010. Hlavním posláním zakladatele bylo umožnit energetickou nezávislost pro všechny na planetě – do roku 2030 a z obnovitelných zdrojů energie, a to nejen pro karavany a obytná vozidla.

Renogy se od svých počátků vyvíjí a stala se globální značkou. Zůstává však věrná svému původnímu poslání. V oblasti karavaninku přináší kvalitní, stabilní a inovativní technologie od solárních panelů, regulátorů až po baterie. Všechny tyto prvky jsou integrovány do systému Renogy ONE Core, který nabízí ovládání pomocí dotykového panelu, mobilní aplikace a počítačové aplikace.

Solární panely

Vstupní branou do energetické nezávislosti jsou solární panely, které mohou být monokrystalické, polykrystalické nebo dokonce flexibilní. Renogy pracuje na vývoji flexibilních panelů s technologií CGIS, které budou mít až 25 let záruku.

Solární regulátory

Dalším klíčovým prvkem jsou Renogy MPPT solární regulátory, které optimalizují přenos elektrické energie z panelů do baterie. Renogy nabízí několik modelů, včetně kombinovaného zařízení s DC‑DC nabíječkou.

DC‑DC nabíječky – boostry

Pro nabíjení baterie z alternátoru auta slouží DC‐DC nabíječky, které jsou rovněž součástí portfolia Renogy a zvládají nabíjení i z nových alternátorů.

Měniče

S nárůstem poptávky po pohodlí v karavanech a obytných autech se zvyšují i nároky na elektroinstalaci. Renogy nabízí invertory o výkonu 1000, 2000 a 3000 W, které zajistí stabilní a chráněný výkon i pro citlivá zařízení. Tyto měniče jsou také kompaktní a mají integrovaný automatický stykač pro přepínání mezi sítí a baterií.

Baterie

Jednou z klíčových součástí energetické nezávislosti jsou i baterie. Renogy vyrábí LiFePO4 baterie s výraznými výhodami, jako jsou nižší hmotnost, vyšší kapacita a dlouhá životnost. Všechny baterie mají BMS (Battery Management System), který zajišťuje bezpečnost a komunikaci s celým systémem Renogy.

Renogy ONE Core

Všechna zařízení lze integrovat do elegantního energetického bloku a sledovat pomocí Renogy ONE Core monitorovacích služeb. Tyto služby poskytují uživatelsky přívětivý přehled o stavu baterie, výkonu solárních panelů a dalších parametrech. Společnost Renogy aktivně pracuje na lokalizaci monitorovacích služeb do češtiny a slovenštiny.

Jedinečnost značky Renogy spočívá i ve svobodě propojení s jinými zařízeními, což umožňuje flexibilitu v konfiguraci celého systému. Renogy nabízí široké portfolio IoT čidel a relátek pro monitorování různých aspektů, od hladiny vody až po ovládání světel a spotřebičů. Renogy nenabízí řešení pouze pro karavany, ale také pro lodě a domácnosti.

S Renogy můžete dosáhnout skutečné energetické nezávislosti od začátku až do konce vaší cesty, ať už jste kdekoliv na světě. Více o produktech Renogy u oficiálního zástupce pro český a slovenský trh.

www.karavanypro.cz / PR