Oblíbená konstrukční řada Profila T na podvozku Mercedes­-Benz Sprinter od výrobce Eura Mobil se na stránkách časopisu Camping, Cars & Caravans již letos objevila v rámci podrobného profitestu. Tak trochu z jiného úhlu pohledu jsme se na tento prémiový obytný vůz ve variantě Profila T 696 EB podívali společně s Vladimírem Záhorcem ze společnosti Karavan Centrum Morava, která je autorizovaným prodejcem vozů Eura Mobil i dalších renomovaných značek.

Nový model Profila láká spojením s věhlasnou automobilovou značkou Mercedes‑Benz. Očekávat se tak dá nekompromisní kvalita ve všech ohledech a technických parametrech. „Samozřejmě, že prémiovou kvalitu představuje také značka Eura Mobil, která se vyrábí v německém Sprendlingenu. Díky spojení s technologiemi automobilky Mercedes‑Benz se úroveň a atraktivita vozu ještě zvyšuje. Hlavní předností je špičkové dílenské zpracování a také z hlediska použitých komponentů se bavíme o nejvyšší kvalitě včetně prvků, jako jsou nízký rám Al‑Ko, dvojité izolované podlahy, teplovodní vytápění Alde a další vymoženosti, které auto má,“ říká jednatel kroměřížské firmy Karavan Centrum Morava.

Kontrast černé kabiny s bílou nástavbou je jedním z poznávacích znaků tohoto modelu.

Eura Mobil Profila T 696 EB je zástupcem kategorie kompaktních polointegrovaných obytných vozů s délkou jen lehce přesahující sedm metrů. „Pro řidiče je určitě nejzajímavější komplexní elektronika, ve které je Mercedes‑Benz opět na špičce v oboru. Vůz disponuje pokročilými asistenčními systémy, takže dokáže sám brzdit, hlídá si jízdu v pruzích a má různé adaptabilní funkce od regulace světel přes ovládání stěračů až po bohatý infotainment. Samozřejmostí v této třídě je automatická převodovka, což je další technologie, která zaručuje maximálně komfortní jízdu,“ doplňuje Vladimír Záhorec s tím, že v obytné části vozu se projevuje spíše německý konzervatismus s osvědčenými půdorysy.

Vůz disponuje komfortním sezení za otočným stolem. Celé obytné části dominují světlé odstíny čalounění, nábytku i povrchů stěn.

Výrobce Eura Mobil tradičně sází na moderní interiér s promyšlenou architekturou nábytku. Vyznačuje se mimo jiné stabilními profily skříněk, které odolají jakýmkoli extrémům. „V obytné části pravidelně dochází spíše k designovým změnám. U tohoto modelu je trendem návrat ke klasickému dubovému dřevu, které dekoruje povrchy v interiéru. Obecně dnes výrobci upouštějí od dříve obvyklých tmavších interiérů a raději používají kombinace odstínů světlého přírodního dřeva a bílé barvy. Maximálně přidají jemné detaily v odstínech šedé nebo antracitu,“ uvádí náš průvodce.

Kompaktní vlastnosti umožňují autu průjezd terénem různého charakteru.

Během předváděcí jízdy po krásách Kroměříže a jejího okolí si můžeme všimnout, že nástavba vozu je zdařilá nejen designově, ale také co se týče konstrukčních vlastností. Jízda je velmi tichá na různých typech povrchů včetně divočejších přírodních cest. Tady se projevují pevnostně i akusticky odolné konstrukce stěn, podlahy i střechy na bázi GRP panelů vyztužených skelnými vlákny. „Také u dalších technologií, jako je podvozek nebo topení, výrobce používá roky osvědčená řešení, která jsou vyladěná k dokonalosti. Zákazníkům navíc nabízíme řadu vylepšení, jako jsou nivelační systémy pro usazení vozu v terénu nebo instalace solárních panelů a LiFePO baterií, díky kterým se auta stávají energeticky autonomními,“ pokračuje Vladimír Záhorec.

O pohodlí v kabině řidiče se starají moderní elektronické systémy.

Obytný vůz Eura Mobil Profila T 696 EB na podvozku Mercedes‑Benz Sprinter považuje za ideální volbu pro náročnější a zkušenější cestovatele, kteří ocení jeho technologickou vyspělost i uživatelský komfort. Vhodný je pro páry, rodiny s malými dětmi nebo pro cestování prarodičů s vnoučaty. „Čtyři lidé se v autě vyspí, ale prostorové kapacity jsou přece jen omezeny zvýšenou podlahou a nemožností instalovat pod střechou stahovací lůžko. Cestovatelé s dětmi tak ocení zejména prostorné spaní 2+1 na zadním lůžku a možnost přestavby jídelního koutu na jednolůžkovou postel,“ dodává jednatel společnosti Karavan Centrum Morava.

Více o obytném voze Eura Mobil Profila T 696 EB řeknou vybraná technická data.

Špičková kvalita obytného vozu garantuje pohodu prakticky na všech cestách.

Technická data:

Výbava vozu (výběr): dieselový motor 2.2 MJet o výkonu 125 kW/170 koní, automatická převodovka, elektronické systémy ASR, EBV a ESP, volant s ovládacími prvky, navigační a couvací kamerový systém, bezdrátová nabíječka telefonu, 2 x airbag, automatická klimatizace v kabině, vysoce výkonné LED světlomety, elektronicky ovládaný nástupní schůdek, izolovaná nástavba GRP s velkými úložnými prostory, rámová okna Seitz, extra široké korpusové dveře s oknem a odpadkovým košem, nábytek v designu Chalet, jídelní stůl s otočným a posuvným uchycením o 360°, PVC podlahová krytina s izolací kročejového hluku, centrální toaleta s integrovanou pokojovou sprchou a otočným umyvadlem, palubní ovládací panel s displeji pro vodu, baterii a nabíjecí napětí, teplovodní vytápění Alde

Konstrukční řada Profila je u značky Eura Mobil dlouholetým bestsellerem. Na podvozku Mercedes-Benz Sprinter se však objevila poprvé až v sezóně 2022.

Rozměry: (délka x šířka x výška) 712 x 232 x 292 cm (výška interiéru 198 cm)

Počet míst k jízdě/spaní: 4/2 až 4

Maximální přípustná hmotnost: 3500/4 500 kg (max. doložnost vozidla 1 505 kg)

Množství náplní: čistá/odpadní voda 140/100 litrů, dvě plynové lahve 10 kg, lednice 142 litrů

Lůžka: zadní lůžko 190 x 80/185 x 80 cm, přední lůžko z jídelního koutu 200 x 115 cm

Cena prezentovaného vozu: 2 699 999 Kč

Pozn.: uvedená cena je s DPH, může se lišit dle aktuálního kurzu Kč/EUR

Text a foto: Tomáš Svoboda


Článek původně vyšel v letním vydání časopisu Camping, Cars & Caravans (4/2023):

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE