„Často se setkávám s otázkou, proč DECZMAN? Vysvětlení je jednoduché: DE jako Německo, odkud vozíme auta nejčastěji, CZ – naši klienti jsou z České republiky a MAN jako management, nebo také německy muž,“ říká majitel společnosti Jan Kubišta.

Můžete nám představit, čím se zabývá Vaše společnost?
Zabýváme se dovozem obytných, nákladních a osobních vozů, od roku 2010. Nejprve jsme se soustředili na dovoz zánovních osobních vozů a poslední 3 roky jsme rozšířili naše portfolio o dovoz obytných vozů. Poskytujeme komplexní služby od výběru a dovozu přes financování, pojištění, registraci a čištění. Samozřejmostí je u nás možnost odpočtu DPH. Já osobně se dovozem nových automobilů zabývám už od roku 2003, kdy jsem působil na dealerství Škoda, VW a následně Toyota a Lexus.

Co nejčastěji řeší Vaši zákazníci?
U obytných vozů to jsou zejména požadavky na velikost vozu podle počtu cestujících, prvky výbavy, které chtějí ve voze mít, a samozřejmě stav vozu. Bezvadný stav je jedna z nejdůležitějších věcí, na kterou se při výběru vozu pro klienta soustředíme. Musíme si být jistí, že klient dostane to nejlepší dle jeho požadavků. Někdy bývá proces výběru vozu náročný a následně probíhá zhruba hodinová prohlídka vozu u prodávajícího. Klient během kontroly obdrží fotografie celého vozu a protokol o kontrole, kde zaznamenáme kompletní stav vozu. Na přání děláme s klientem i videohovor. Do ČR pak dovezeme jenom obytný vůz, o kterém jsme přesvědčeni, že je v nejlepší možné kvalitě.

Jakou nejzajímavější zakázku jste realizovali?
V poslední době řešíme poptávku po speciálních prvcích výbavy či úpravách vozů, a to zejména těch, které vás po nezpevněných cestách dostanou téměř všude. Nedávno jsme realizovali dovoz obytného přívěsu pro motocyklového závodníka, který umožnil umístění motocyklu dovnitř, a tudíž měl i zadní vjezd s rampou a kotvením v podlaze. Byla to velmi zajímavá kombinace ubytování a transportu motocyklu s vyšší hmotností.

Co byste vzkázal našim čtenářům?
Za celý team DECZMAN AUTO IMPORT bych rád popřál všem milovníkům caravaningu hodně pěkných zážitků na cestách a pokud budou chtít dovézt obytný vůz ze zahraničí, bude nám potěšením se o ně postarat.

Děkujeme za rozhovor.
www.deczman.cz | PR


Článek původně vyšel v červencovém čísle časopisu Camping, Cars & Caravans (4/2022):

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE