Necelý rok používají cestovatelé, jež touží po klidu a soukromí v podobě kempování na divoko se svolením majitele – bezkempování, moderní aplikaci, díky níž si hravě vyberou z více než třinácti set míst.

Aplikace, jež je ke stažení na Google Play a App Store, byla spuštěna přibližně před rokem, těsně před začátkem letní sezony. „Velmi příjemně nás hned na startu potěšil počet uživatelů a počet provedených rezervací. Je zřejmé, že cestovatelé, říkáme jim bezkempaři, dokáží ocenit komfort aplikace,” uvedl Luboš Tesař z Bezkempu.

Komfortní výběr i rezervace

Součástí svižné a uživatelsky přívětivé aplikace s jednoduchým přístupem ke všem pozemkům databáze Bezkempu je pohodlná a přehledná mapa plně optimalizovaná pro mobilní zařízení. Bezkempaři si díky aplikaci komfortně prohlédnou, vyberou i rezervují právě to jejich vysněné místo. Samozřejmostí jsou správa i možné úpravy rezervací či nastavení notifikací. Oblíbenou funkcí je také možnost chatu, tedy on-line komunikace, s majiteli pozemků. „Řada pozemků Bezkempu je doslova mimo civilizaci, tedy mimo signál. Aplikace umožňuje off-line přístup k rezervacím právě pro místa na odlehlém bezkempu,” zdůraznil Luboš Tesař.

1 300 netradičních míst v soukromí

V aplikaci najdete jak tradiční pozemky pro karavanisty a bezkempaře se stanem, tak další řadu možností – bezkempovat můžete i v chatkách, srubech či tee pee stanech, nechybí ani místa pro glamping. „V roce 2022 jsme měli už více než 1 300 pozemků. Loňský rok předčil naše očekávání také v počtu rezervací a provozu. Během pěti let existence Bezkempu rosteme každým rokem a výsledky nás přesvědčují o tom, že obliba bezkempování stoupá řádově v desítkách procent,” uvedl Luboš Tesař a dodal, že rok 2022 přinesl také navýšení počtu zapůjčených aut přes půjčovnu Bezkempu a zvýšený zájem ze strany majitelů o půjčování přes tuto platformu. Provize za půjčení majitelům se nemění, také v roce 2023 je to 10 procent.

Pro rok 2023 plánuje Bezkempu hned několik novinek. Pracuje na rozšíření a hledá vhodné pozemky také v zahraničí. „Připravujeme jazykové mutace naší aplikace, abychom zvýšili počet zahraničních bezkempařů. V plánu je také kategorizace pozemků a jejich vyhledání,” zmínil Luboš Tesař. V minulém roce úspěšně rozvinuli i spolupráci s vybranými destinačními agenturami a obcemi, jejímž cílem je propojit turistické cíle s místy pro přespání v platformě Bezkempu. „Mezi naše pozemky přibývají i ty obecní, které obce nabízejí pro kempování – ať už v podobě vybudovaných stellplatzů jednotlivými obcemi, nebo míst, kterými obce chtějí nebo potřebují regulovat tak zvané kempování na divoko v jejich oblastech. Jsme rádi, že se jejich pozemky a stellplatzy, které vznikají, objevují i u nás. Vzhledem k počtu našich uživatelů dokážeme na tyto pozemky upozornit, přivést nové návštěvníky a naplňovat tak jejich kapacitu,” dodal Luboš Tesař.

Bezkempu na výstavách

Také v roce 2023 se cestovatelé mohou setkávat se zástupci Bezkempu na vybraných veletrzích. Na všechny současné i budoucí bezkempaře se těší například na výstavách Dovolená, v termínu od 3. do 4. března v Ostravě, For Caravan, v termínu od 17. do 19. března v Praze, a CBT, v termínu od 30. března do 4. dubna v Nitře na Slovensku.


Bezkempování je hračka

Služba Bezkempu je jednoduchá. Najdete si lokalitu, kam chcete cestovat, a zobrazí se vám krásné pozemky, na kterých můžete se souhlasem jejich majitelů kempovat, vlastně bezkempovat. Podobně jako u běžných booking služeb si toto místo pro váš pobyt rezervujete a zaplatíte on-line. Pak už můžete vyrazit. Od lidí. Z města. Z práce. Ze stereotypu. Od hluku. Z narvaných kempů.
Do přírody. Na samotu. Do ticha. Na venkov. Někam pryč…

Součástí platformy Bezkempu je také půjčovna, v níž si můžete na vámi vybraném místě zapůjčit obyt­ný vůz či přívěs nebo třeba stan. Nabídka půjčovny je rok od roku bohatější a máte‑li zájem, můžete do ní přispět například svým obyt­ným automobilem s tím, že Bezkem­pu zaplatíte pouze provizi ve výši 10 %, žádné další skryté poplatky se neúčtují. Nabídnout můžete i svůj pozemek – po jednoduché registraci a vytvoření vašeho profilu na webu na www.bezkempu.cz/pronajmi se s vámi Bezkempu spojí a doladí de­taily před zveřejněním parcely v da­tabázi.


Infokanály

WEB bezkempu.cz, FB Bezkempu, IG bezkempu


Text: Blanka Papežová, Foto: Bezkempu