Malý karavan s názvem Shelter – úkryt – chce i v roce 2023 dostát svému jménu, hodlá být útočištěm nově i těch cestovatelů, kteří vyrážejí do náročného terénu.

Kromě praktického designu a zajímavého vzhledu je dalším plusovým bodem modelů Kip jejich tvar a velikost, které umožňují snadnou manipulaci. Nízká hmotnost, pouze 620 kg, nabízí možnost instalace venkovní i vnitřní kuchyně, zvedací střechy a jednoho dva metry dlouhého lůžka. Podvozek byl oproti předchozí verzi zvýšen, což se má postarat o větší výšku nad zemí a lepší komfort za jízdy.

Vnitřní i vnější kuchyně mají být provedeny ještě promyšlenějším způsobem, přitom byly nainstalovány také nové skříňky, podlaha má optický vzor rybí kosti a je zde i skříňka pro uložení cenností. Popsaná novinka Shelter Outback, s prázdnou hmotností 660 kg a doložností 340 kg, by měla stát 660 000 korun. Základní model Shelter Basic začíná na 420 000 korun.

Kip se prezentuje jako ideální parťák do terénu. Tyto malé karavany z Nizozemska přesvědčují především svojí nízkou hmotností.

Pro cestování v neobydlených končinách je k dispozici také Kip Vision. S touto verzí chce výrobce Kip jít ještě dál a udělat velký krok pro zcela soběstačné kempování. Toto provedení nabízí robustní terénní variantu, má zadní dvířka, výsuvnou kuchyň, venkovní sprchu, speciální stůl a pohodlné pevné lůžko. V prázdném stavu váží 990 kg a má přípustnou celkovou hmotnost 1 300 kg. To všechno ale něco stojí – Kip Vision Outback je k mání za cenu od 1 000 000 korun.

Kip Kompakt o šířce 183 cm zůstává téměř beze změny, je k dispozici v mátově zelených a nebesky modrých pastelových barvách, cena začíná na 660 000 korun. Během dne se část pro nohy na dvojlůžku dá jednoduše změnit na sedací sestavu pro dvě osoby. Prázdné provedení váží 790 kg, celková hmotnost je 1 000 kg.


Více novinek najdete v jarním vydání časopisu Camping, Cars & Caravans (2/2023):

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE