Malá dílna na úpravy motorových vozidel byla až dosud známá vylepšovanými modely Grand California. Nově přichází s vlastní konstrukční řadou Peak.

Stone Offroad Design (SOD) z hornobavorského Ascholdingu vstupuje do branže velkých vozů určených pro náročné expedice, vesměs na bázi nákladních vozů. Tak jako u dodávkových vozů základní konstrukční řady je v centru pozornosti exkluzivní design, výběr velmi hodnotných materiálů a luxusní výbava.

Každý měsíc vyrobí jen několik málo vozů, které zato mají vyhovět nejvyšším nárokům na kvalitu – to se samozřejmě promítne v ceně. U prvního modelu nové řady SOD Peak se cena včetně plné výbavy pohybuje kolem 1,3 milionu EUR, tedy cca 32 500 000 korun. Základem vozu je Mercedes-Benz Arocs, alternativně je možné také zvolit MAN TGS.

První model Peak 4×4 2053-6000 (přípustná celková hmotnost 20 tun, motor turbodiesel 530 PS) má jen dvě nápravy, v reálném plánu jsou podle výrobce i větší modely se třemi nebo dokonce čtyřmi nápravami.

Opticky vylepšují tento velký vůz určený pro nejtěžší terény volitelné další individuální díly. Do oka ihned padne třeba masivní ochranný rám vpředu, bohaté osvětlení LED a vzadu držák náhradního kola a dalšího příslušenství. Obytná kabina tohoto vozu má délku šest metrů, je vyrobená ze sklolaminátových sendvičových desek, síla stěn je podle přání zákazníka dobrých 60 až 80 milimetrů.

Vzhled, který dělá dojem: Peak od Stone Offroad Design je na první pohled skutečný velikán. A přitom se jedná o nejmenší model v nové konstrukční řadě. V plánu jsou ještě varianty se třemi a čtyřmi nápravami.

Standardem jsou okna z pravého skla a střešní ventilátory. Kabina tohoto vozu pro nejtěžší terény je namontována na pomocném rámu, tím má být zaručena nejvyšší pevnost a tím maximální vhodnost do terénu.

Uvnitř kombinuje výrobce kůži se dřevem, kovovými díly a velmi hodnotnými technickými komponentami. Výbavu ještě zhodnocuje sestava Media zaručující kvalitní vnitřní ozvučení, stejně jako náročně provedené elektrické vybavení s lithiovým akumulátorem o kapacitě 900 Ah, měničem a solárními panely.

Model Peak se dá popsat jednoduše jako jedinečný luxusní domov s motorem pro každý terén.