V srdci Českého středohoří přímo pod horou Milešovka vyrostl zbrusu nový stellplatz.

Karavanisté mají k dispozici 8 prostorných parkovacích míst s možností připojení na elektřinu. Nechybí možnost dočerpání čisté vody, vylití odpadní vody, vylití chemického WC a zbavení se odpadků. Místa jsou prostorná, připravená i na delší pobyt s možností vytažení markýzy a rozložení kempového nábytku.

STPL Velemín je skvělým výchozím bodem jak pro pěší turistiku (Milešovka, Lovoš, Ostrý, Boreč, Opárenské údolí), tak cykloturistiku (Labská stezka, České středohoří) i poznávání okolních měst s bohatou historií (Litoměřice, Terezín, Teplice).

Do Velemína zvou provozovatelé také zájemce o vybudování podobného stání. Mají zde možnost podívat se v reálném provozu, jaké jsou možnosti, a seznámit se se vším, co výstavba a zařízení stellplatzu obnáší. Na tomto vzorovém stellplatzu je použita nejmodernější cloudová technologie pro jeho správu.

Díky vzájemnému propojení všech komponentů je možné sledovat vytížení stellplatzu, analyzovat a nastavovat čerpané služby. Parkovací stání je uzavřené, samoobslužné, s možností platby hotově, platební kartou či chytrým telefonem. STPL Velemín je v provozu od 2. května 2022.

Více na www.stpl‑velemin.cz

Foto: Jakub Moravec