Nádoby nazývané kbelíky, mísy či vědra plní při kempování mnoho úkolů. S jejich pomocí můžete umývat nádobí, přeprat nějaké to prádlo, poslouží k uložení nejrůznějších věcí, při čištění i pro přenášení, nebo v provedení s víkem také jako nádoby na odpad. Vyzkoušeli jsme 13 různý modelů – podívejte se, jak obstály.

Existuje mnoho nenápadných pomocníků, kteří dokáží život kempaře neobyčejně usnadnit. Patří k nim také víceúčelové nádoby, běžně nazývané vědry nebo kbelíky. V podstatě je jedno, zda mají tvar kulatý, hranatý nebo jsou skládací, jestli jsou z tvarově stabilního polypropylenu, flexibilního polyesteru nebo měkkého silikonu – možnosti využití těchto praktických nádob jsou téměř nekonečné.

Například kdo nedůvěřuje čistotě v umývárně, tomu se mísa hodí k tomu, že jeho vlastní talíře a příbory nepřijdou do kontaktu s vodou k umývání od jiných kempařů. Víceúčelové kbelíky jsou občas nezbytné pro rychlé přeprání oblečení, stejně tak se hodí pro přenášení menších předmětů, ke shromažďování vody po umývání, jako klasické kbelíky pro umývání nebo jako odpadkové koše, ale hodí se třeba i k uchování suché potravy čtyřnohých přátel.

Kdo je na cestách s malými dětmi, ten jistě ocení vlastní malé pískoviště přímo u obytného vozu, stejně jako možnost dočasného uložení použitých plenek – to samozřejmě se zavřeným víkem. Ovšem která nádoba je nejvhodnější pro který účel? Otestovali jsme celkem 13 různých víceúčelových nádob, které jsou v prodejnách příslušenství či eshopech k mání za ceny již od 130 korun…


Celý článek si můžete přečíst v prázdninovém čísle časopisu Camping, Cars & Caravans.

  • Předplatné časopisu – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE