Podívejte se na některé z letošních novinek, se kterými na trh přicházejí výrobci karavaninkového příslušenství.

Inspirace Hollywoodem

Nová kolekce Lafuma Deauville (viz úvodní foto) je inspirována dobou skvělé americké kinematografie. Jemné a přátelské barvy v kombinaci s tradičním šarmem a rafinovanou elegancí zajišťují styl – kolem těchto skládacích židlí, stoliček a malých stolů neprojde nikdo bez povšimnutí. Nový materiál Velio Mix od Sergea Ferrari podtrhuje myšlenku dvoutónovou přízí v různých barvách. Za pohodlné společníky do kempu i na pláž zaplatíte od 700 do 2 000 korun.

Více místa na vaření

Nová kuchyňská skříňka HighQ AC-094 V2 od společnosti Frankana je určena pro bezpečné vaření pod markýzou, v předstanu nebo kdekoliv jinde venku, kde to zrovna bude potřeba. Je žáruvzdorná, pracovní plocha má nosnost až 30 kg, o ochranu třeba před větrem se postará hliníkový čelní kryt a velká spodní skříňka s integrovaným větráním a výškově nastavitelnými policemi se jistě bude hodit k uložení zásob či nádobí. Nohy jsou výškově nastavitelné. Díky skládacímu mechanismu můžete skříňku rychle složit do přepravní tašky, které je součástí balení. Vypadá dobře, váží 9 kg a stojí přibližně 3 300 korun.

Pohodlné ovládání oken

RV TECH nabízí sadu Magic Open pro ovládání střešních oken Dometic Heki 3 a 3plus. Sada, kterou pohání 6Nm motorek Bosch, je navržena tak, abyste ji mohli velmi snadno a neviditelně nainstalovat do rámu střešního okna. Ovládá se pomocí otočného knoflíku – rychlým otočením zcela otevřete nebo zavřete, jemným otočením doladíte, stisknutím zastavíte. A pokud to nestačí, můžete okno ovládat na dálku.

Za příplatek si můžete sadu dovybavit také dešťovým senzorem, rádiovým modulem, který automaticky zavře střešní okno při nastartování vozidla, a v příplatkové výbavě je i dálkové ovládání nebo aplikace pro smartphone s dalšími funkcemi, jako jsou například programovatelné časy ventilace. Můžete se tak v klidu vydat na výlet a přesto trochu vyvětrat – díky funkci ventilace necháte střešní okno otevřené přesně 15, 30, 45 nebo 60 minut. Základní cenu stanovil výrobce na cca 6 500 korun.


Více novinek najdete každé dva měsíce v časopise Camping, Cars & Caravans. K zakoupení je v tištěné i elektronické verzi.

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE