Společnost Bieber-Tec z dolnosaského Hemsbünde uvedla na trh karavan Petrichor Camp Trailer, který hravě projede i náročnějším terénem, plní všechny požadavky na příjemné kempování a navíc nabízí až tři dny nezávislého pobytu v přírodě.

Kombinace dopravního přívěsu a stanové střechy je sice odvážné řešení, ale dlužno dodat, že do detailu promyšlené. Při své nejlepší výbavě má Petrichor Camp Trailer k dispozici zásobu energie dobrých 154 Ah, sinusový střídač, díky kterému se dají používat i citlivé přístroje jako třeba laptopy, dále má nádrž na vodu o objemu 90 litrů z nerezové oceli, možnost přípravy teplé vody díky ohřevu plynem, sprchu, kompresorovou chladničku 35 litrů, plynový vařič se dvěma hořáky, dřez k umývání nádobí a mnoho dalšího. To všechno je umístěné v robustním přívěsu za dobře uzavíratelnými a vodotěsnými dveřmi.

Pro přenocování je třeba přejít nahoru do 2,1 x 1,5 metru velkého střešního stanu, ve kterém je pohodlná matrace. Camp Trailer měří 3,8 metru, prázdný váží jen 560 kilogramů, ale při tom může mít celkem až 1 000 kilogramů – záleží to na použité nápravě. Karavany Petrichor v několika provedeních jsou k mání  výhradně u Bieber–Tec. Ceny se pohybují v rozmezí od 370 000 do 560 000 korun. Camp Trailer je vyráběný v Turecku, kde prošel také intenzivním testováním.


Více novinek najdete v zimním vydání časopisu Camping, Cars & Caravans (č. 6/2021):

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE