Když někdo aktivně působí na trhu 25 let a po celou dobu spolupracuje s jedním výrobcem, je to jistě něco unikátního. U příležitosti jubilea 25 let působení firmy Blyss Transporttechnik na trhu obytných vozů vznikl nový speciální model tradičního výrobce Niewiadow.

Tento polský výrobce kompaktních obytných vozů ze sklolaminátových materiálů dodává své modely pod souhrnným označením NT již řadu let i do Německa, a to právě přes prodejce Blyss. Osvědčeným odborníkem u Blyss byl Jürgen Voß. Po dohodě s výrobcem sestavil komponenty, prvky designu i barevné ztvárnění a při příležitosti odchodu do důchodu si postavil „malý pomník” v podobě nového rodinného obytného vozu N-Cross.

Vozy Niewiadow lze obecně charakterizovat jako malé, lehké a cenově výhodné. Nový N-Cross dosahuje  trochu vyšší úrovně. K dispozici je ve verzi DS s dvoupatrovým lůžkem, kterou ocení především rodiny s dětmi, a také v provedení L s druhou sestavou sedaček. Prázdný váží daleko pod 1 000 kg, na váhu může pro schválení najet s celkovou hmotností až 1 350 kg.

Nový N-Cross chce okouzlit moderním čerstvým vzhledem a dostatkem místa pro pohodlné cestování. Sendvičová konstrukce je umístěna na podvozku Al-Ko, provedení je klasické jako sendvič lehké konstrukce. Nábytek je laděn do teplých hnědých tónů, stylově je proveden opravdu přímočaře.

Vybavení je skutečně rozsáhlé. Zahrnuje vše od klasického základního vybavení jako je chladnička, žaluzie nebo toaleta až k náhradnímu kolu i s jeho držákem nebo elektrický bojler pro teplou vodu či osvětlení LED. Ceny modelů v základním vybavení začínají na částce přibližně 380 000 korun.

Niewiadow N-Cross

Celková délka: 561 cm
Šířka: 210 cm
Celková výška: 245 cm
Vnitřní délka: 395 cm
Vnitřní šířka: 205 cm
Výška k stání: 182 cm
Hmotnost prázdného vozu do: 850 kg

Podvozek Al-Ko s nápravou s klikovými závěsnými rameny, tlumiče, protiskluzová spojka, rezervní kolo, 4 podpěry s klikou. Sendvičová konstrukce, integrovaná skříňka pro lahve s plynem, zadní světla LED, 2 x střešní okénko se zatemněním a sítí proti hmyzu, světlo venkovního stanu. Sanitární část s možností sprchy a kazetové toalety.

Lůžko: 205 x 130 cm
Etážová lůžka: vždy 63 x 205 cm
Vybavení: kuchyňská část s vařičem se dvěma hořáky, chladnička s mrazicí přihrádkou 55/85 litrů, toaleta, osvětlení LED, elektrický průtokový ohřívač pro teplou vodu, vnitřní osvětlení LED, rolety, osvětlení venkovního stanu.


Více novinek ze světa karavaninku najdete v podzimním čísle časopisu Camping, Cars & Caravans (č. 5/2021):

  • Předplatné časopisu – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE