Solární automobil z Holandska je zcela soběstačný. Nezbytnou energii mu dodávají výhradně sluneční paprsky.

Tým z Eidhovenu, složený ze zástupců firmy Thetford a skupiny univerzitních výzkumníků, představil, jak by mohly vypadat obytné vozy budoucnosti. Oba partneři předvedli v září 2021 absolutní novinku – Self-Sustaining House on Wheels – tedy zkráceně SHOW. Je to obytný vůz využívající výhradně sluneční energii. Thetford poskytl pro tento projekt technické univerzity Eidhoven potřebnou expertízu a komponenty potřebné pro vaření, chlazení a sanitární systém, a to v souladu s koncepčními zásadami SHOW: minimální hmotnost, vše plně elektrické při minimální spotřebě energie, k tomu nezbytné zkušenosti s využíváním.

Mimořádnou pozornost věnoval tým komfortu pro každodenní život. Tento obytný vůz nabízí prostor pro spánek dvou osob, sanitární část, možnost samostatného vaření, má televizor a navíc i možnost nabíjet mobilní přístroje.

Obytný prostor je vybaven pro cestování dvou osob, nechybí kuchyň ani sanitární části.

Solární články dělají tento vůz zcela samostatným – dodávají proud do všech zařízení. Dodatečné nabíjení není potřebné. Když je vůz zaparkovaný, dá se střecha vhodným způsobem nastavit. To potom zdvojnásobí plochu solárních článků.

Začátkem září získal obytný vůz licenci pro provoz na veřejných komunikacích a 19. září vyrazil na dalekou cestu z Eindhovenu až do města Tarifa na jižním výběžku Španělska. Tým, který tento solární vůz postavil, chtěl během cesty dlouhé 3 000 kilometrů ukázat co nejvíce lidem nový pohled na trh obytných vozů a úspěšné cestování. Po startu v Eindhovenu ukončil SHOW cestu 15. října v Tarifě. Díky počátečním technickým problémům však musel být zpočátku přepravován pomocí přívěsu. Vše se ale v dobré obrátilo a solární vůz urazil na svých kolech téměř 2 000 kilometrů.