Od počátku letošního roku působí na českém trhu společnost RV Evolution, s. r. o., jejíž tváří je David Krs. Zeptali jsme se jej, jak se firmě daří.

Jaký byl první půlrok chodu firmy?
Když jsme se rozhodli firmu založit, panovaly obavy, jak tento krok přijme karavanová veřejnost, samozřejmě včetně mých známých. Počáteční obavy se během uplynulých šesti měsíců zcela rozplynuly a zdá se, že mě, tudíž i firmu, většina karavanových známých podporuje a fandí nám. To bych viděl jako potěšující pro firemní klid a další rozvoj. Začínáme „tvořit“ spokojené zákazníky, a to je to podstatné.

Jak si stojíte na českém trhu?
Myslím si, že se nám daří celkem slušně rozvíjet povědomí o naší existenci. Věřím, že za to vděčím svému jménu a zkušenostem, které jsem za 20 let posbíral na mnoha dokončených vozidlech různých konfigurací a typů. Zákazníci jsou stále víc náročnější, a to nás baví. Vyvíjet nové věci je pro nás motivací. Zcela určitě na to bude mít vliv i lokalita, kterou jsme zvolili pro naše sídlo v Plzni. Dostupnost z dálnice je cca 5 minut po přivaděči do Plzně z D5.

Věnujete se stavbě vozidel, ale i servisu…
Ano, máme poměrně hodně poptávek a objednávek na stavbu obytných vozidel a stejně tak je tomu u servisu. Servisujeme v podstatě jakákoli obytná vozidla, a to včetně zákazníků z mého bývalého působiště. Je velmi příjemné, když si nás zákazník najde na základě osobních zkušeností se mnou.

Jak je to s dodávkami dílů pro stavbu?
Obecně je problém s dodávkami téměř všeho, co se našeho byznysu týká, ale situace se malinko začíná lepšit. Snažíme se předzásobit díly, které mají nejdelší dobu dodání. Ne vždy je to jednoduché.

Pochlubte se některou ze zajímavých zakázek.
Každá naše zakázka je zajímavá 🙂 Velmi zajímavá byla stavba obytného vozidla na podvozku MB Sprinter 4×4. Je vybaveno primárně pro kempování na divoko a připraveno i na více než polní cesty. Další zajímavá zakázka byla pro zákazníka v oboru tepelné techniky. Objednal si u nás demo vozidlo, které slouží jako pojízdný showroom – výsledkem jsme jej mile překvapili, a to nás těší.

Jaké jsou firemní plány do budoucna?
V minulých rozhovorech jsem zmiňoval začínající spolupráci s Fordem. Je objednané první vozidlo, do kterého budeme stavět demo obytnou vestavbu. Dále jsme pořídili nákladní vozidlo MAN, určené pro obytnou nástavbu s garáží pro motorsport a zázemím pro 6 lidí. Konkrétně toto je dlouhodobý projekt, to je plán do budoucna v pravém smyslu slova 🙂 Na vše, co nás čeká, se těšíme!

RV Evolution, s.r.o.
Republikánská 47
Plzeň – Lobzy
david@rv -evo.cz
+420 777 732 575
www.rv‑evo.cz


Článek původně vyšel v zářijovém čísle časopisu Camping, Cars & Caravans (č. 5/2021):

  • Předplatné časopisu – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE