Flexibilní úložný prostor díky výškově přestavitelnému lůžku: nový Pössl Roadcruiser Evolution je opravdový multitalent ve třídě obytných vestaveb. Přesvědčí o tom i v profesionálním testu?

Dnes téměř každý obytný vůz veze jízdní kola. Stále častěji jsou to elektrokola, která umí podstatně zvětšit akční rádius vyjížděk z kempu. Ovšem elektrokola jsou těžká a také drahá. Jejich umístění na venkovním zadním držáku může být docela obtížné, ale především může lákat zloděje. Jsou cestovatelé, kteří nemají klidné spaní, když drahé kolo zůstává přes noc venku.

Nabízí se tedy přepravovat kola uvnitř ve voze, kde jsou navíc chráněná před nečistotami, vlhkostí a ostatně také před zloději. U vozů s velkými zadními dveřmi to v principu není problém, ovšem znamená to, že lůžko je nutno více nebo méně namáhavě přestavět. Pro toho, kdo to chce mít jednodušší, nabízí Pössl nový Roadcruiser Evolution, který umí tak trochu kouzlit s místem v zadní části vozu: podélně umístěné dvojlůžko v zadní části tohoto 6,36 metru dlouhého modelu se dá elektrickým mechanizmem přesunout do výšky. Když zajede docela nahoru pod střechu, zůstává pod ním 1,32 metru vysoký úložný prostor – perfektní pro jízdní kola a jiné neskladné vybavení. Přesto tento specialista sází na menší obytné vestavby, tedy jinak než dříve u obdobného modelu Roadcruiser Revolution, a sice na normální výšku střechy 2,58 metru, místo na skutečně masivní a vysokou střechu.

Pokud si tu mají své místo ke spánku najít více než dva cestovatelé, dá se dole v úložném prostoru umístit ještě jedno přídavné lůžko, nebo je možné přestavět sestavu sedaček nebo si dokonce pořídit zvedací střechu. Jako další velice výrazné plus přináší Evolution koupelnu, která ve vozech této skupiny bývá jen docela zřídka. V profesionálním testu musí tento multitalent s cenou od 1 155 000 Kč prokázat, zda všechna tato vylepšení opravdu dobře fungují…


Celý profitest původně vyšel v květnovo-červnovém čísle časopisu Camping, Cars & Caravans (č. 3/2021).

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE