Obytná vestavba KRS Cruiser Premium českého výrobce KPS Automobile představuje prostornou a luxusní variantu pro komfortní cestování dvou dospělých pasažérů a dvou dětí.

Srdcem modelu na podvozku Mercedes-Benz Sprinter L s vnitřní výškou cca 190 cm a v celkové délce 6,97 m je motor o výkonu 190 koní s převodovkou 7G-Tronic PLUS. Spadá do kategorie do 3,5 t a disponuje doložností 320 kg.

Komfortní cestování zajišťují pohodlná sedadla řidiče a spolujezdce s područkami čalouněnými pravou kůží. Ve druhé řadě je ve dvou směrech nastavitelné dvojsedadlo FASP 506 s ISOFIXem s integrovanými tříbodovými bezpečnostními pásy a s plynule seřiditelným sklonem opěradla, jež lze na noc rozložit na lůžko. Vozidlo v konfiguraci pohonu 4×4 a celkovou hmotností 3 500 kg je možné vybavit jen 2 místy určenými k sezení během jízdy.

V interiéru jsou používány výhradně výběrové nábytkové materiály, pravá vysoce kvalitní přírodní kůže v kombinaci s perforací dle požadavku zákazníka a naprostou samozřejmostí je u této konkrétní řady obytných vozů KRS výčet novodobých technologií a zařízení již v základní výbavě.

Karoserie je izolována tepelně-izolační vrstvou s parozábranou a alu odstíněním o síle 20 mm. Tmavě tónovaná boční okna Dometic S7P s roletou a moskytiérou jsou u této modelové řady standardem. Střešní okna řady HEKI rovněž obsahují rolety a moskytiéry.

Výběrový nábytkový materiál v podobě lehčených překližek, značkové nábytkové kování, prémiové čalounické materiály a palubní elektronika dodávají interiéru spolu s precizní ruční výrobou  nejen vysokou úroveň kvality, ale zejména umocňují pocit výjimečnosti a nadstandardu. Sekundárním přínosem je šetření hmotnosti vestavěného zařízení, čímž se zvyšuje nejen užitná hodnota vozidla, ale zároveň se snižují i náklady na provoz.

Prostorná koupelna vzor KRS (1 300 x 810 mm) s laminátovou vaničkou, sprchovou baterií a tekoucí teplou i studenou vodou je řešena speciálními obkladovými panely zabraňujícími šíření vlhkosti. Nechybí zabudované otočné WC Thetford s vnějšími servisními dvířky na boku vozidla s tlakovým splachováním napojeným na rozvod vody.

Zadní velice pohodlné podélné dvojlůžko (1 750 x 2 000 mm) s matrací na lamelovém roštu poskytuje dostatek prostoru dvěma, až třem dospělým osobám. Nechybí dostatek účelně vytvořených odkládacích prostorů nad lůžky a v podstropních skříňkách.

Velké podélně situované dvojlůžko v zadní části obytného prostoru lze na přání doplnit o elektricky zdvihací mechanismus s nosností 350 kg.

Kuchyňský koutek je vybaven plynovým vařičem Dometic v kombinaci s nerezovým dřezem se skleněnou zakrývací dělenou deskou. LED osvětlení pracovní plochy kuchyňky, stejně tak ostatních částí interiéru, které je integrované v podstropních skříňkách, zabezpečí příjemné osvětlení za každé situace. Ovládání LED světel je dálkové s možnou volbou regulace intenzity a zabarvení. Součástí základní výbavy je i kompresorová inteligentní lednice Dometic o objemu 90 l s 16 l mrazákem a oboustranným otevíráním.

Prostorný interiér s obrovskou roletovou koupelnou o rozměru cca 1 300 x 800 mm umocňuje jedinečnost tohoto vozu.

Úložný prostor (2 050 x 1 750 mm) v zadní části vozidla pod podélnými lůžky je přístupný zadními dvoukřídlými dveřmi. Příplatková verze elektricky zdvihaného a v jakékoliv poloze zatížitelného lůžka zabezpečí nejen pohodlný spánek, ale i přepravu objemnějšího nákladu. Podlahu obytného a úložného prostoru pokrývá zátěžové linoleum, boky stěn obkladové panely a v interiéru pak pravou kůží čalouněné obkladové dílce. Část levé strany úložného prostoru je vyčleněna pro instalační skříňku s kombinovaným topením Truma Combi 4, palubní baterii, rozvody vody a rozvody teplého vzduchu do interiéru vozu. Podlahu úložného prostoru lze dovybavit univerzální plnovýsuvnou platformou s kotvením na jízdní kola nebo plnovýsuvným hliníkovým boxem s oddělenými organizéry o objemu až 750 l.

Základní cena modelu KRS Cruiser Premium s nadstandardním vybavením již v sériovém provedení začíná na částce 2 750 000 korun vč. DPH. Dodací lhůta se pohybuje, stejně jako u dalších modelů KRS, mezi šesti až dvanácti měsíci.

Více informací na www.krs.cz.

KPS Automobile s.r.o | www.krs.cz
Malý Malahov 30, 345 61 Staňkov
+420 373 712 816 | info@krs.cz


Článek původně vyšel v lednovém čísle časopisu Camping, Cars & Caravans (1/2022):

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE