Eura Mobil myslí ve svém výrobním programu i na početnější rodiny – model s alkovnou Activa One 690 HB je více než pohodlným zázemím na cestách pro až šest členů posádky.

„Pokud bych měl charakterizovat alkovnový model Activa One 690 HB, napadá mě jako první  charakteristika určitě nezaměnitelná atmosféra v souladu se špičkovým zpracováním konstrukce nástavby,” uvedl Jiří Čapek ze společnosti Karavan Travel, jež má v současné době v nabídce model s nadstandardní výbavou v ceně sériového provedení.

Základem rodinného modelu v kategorii do 3,5 t je nový Fiat Ducato, modelový rok 2022, s dieselovým motorem Fiat 2,2 MJ3 o výkonu 118 kW/160 PS (v sérii je nabízen pouze s 89 Kw/120 PS) s manuální převodovkou a pohonem přední nápravy. Disponuje šesti místy na jízdu i spaní. „Za zmínku stojí i skvělá doložnost – v kategorii do 3,5 tuny 590 až 620 kg, v případě varianty do 4,4 tuny pak dokonce 1 400 kg,” podotknul Jiří Čapek.

Activa One je model vhodný pro celoroční cestování, nemusíte mít obavy ani ze zimního kempování. Je vybaven dvojitou vzduchem vyhřívanou podlahou (celý prostor pod podlahou od řidiče až ke garáži slouží jako úložný prostor), všechny nádrže a ventily jsou řádně zabezpečeny a ošetřeny proti zamrznutí. V létě vůz zachovává chlad v zimě zase teplo. O tepelnou pohodu se stará  topení Truma Combi 6EH 6 000 W, plyn/230-1 800 W (v sériovém vybavení plyn. Truma Combi 4 000 W) doplněné Truma Duo Control CS s protizámrazovým ventilem Eis-Ex, tedy plynovým regulátorem s mechanismem, jež přepne mezi dvěma bombami v případě, že v jedné dojde plyn. Podlaha, střecha a stěny jsou pokryté vrstvou GFK bez dřevěných prvků. Nádrže na čistou (140 l) a odpadní (100 l) vodu jsou izolované a vyhřívané v podlaze.

Kuchyňka je vybavena tříhořákovým plynovým vařičem a lednicí s mrazákem (140 l, plyn/230 V/12 V). Nechybí dostatek úložných prostor – koneckonců stejně jako v celém interiéru pro všechny potřeby až šestičlenné posádky. Koupelna je díky Deco paketu, v ceně vozu, vybavena navíc sprchovým roštem, věšáky, zrcadlem a dalšími doplňky. Objem nákladového prostoru (dvojitá podlaha a garáž) dosahuje 4 000 litrů. Stolování na face to face sedací sestavě (jinak čtyři plnohodnotná sedadla s tříbodovým pásem, včetně 2x ISOFIX) zpříjemní cestovatelům otočné prodloužení stolu v nástavbě. Dostatek místa pro komfotní spánek najdou dvě osoby na příčně umístěném dvojlůžku v zadní části vozu, další dva kempaři ve dvojlůžku v alkovně a dvě místa ke spánku vzniknou po přestavbě sedací sestavy.

Co se týká garancí, poskytuje Eura Mobil 10 let záruku na těsnost a 3 roky na nábytek, Fiat potom klasickou záruku 2 roky. Eura Mobil Activa 690 HB (délka 6 990 mm, šířka 2 320 mm, výška 3 130 mm) nyní pořídíte s cenovým zvýhodněním bezmála 450 000 korun za 2 047 500 korun, a to včetně příplatkových paketů výbavy Traveler, Design, Prestige a Deko.


Článek původně vyšel v březnovém čísle časopisu Camping, Cars & Caravans (2/2022):

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE