Již přes sedmdesát let jezdí po světových cestách obytné automobily italské značky Elnagh, která se v posledních letech stále více prosazuje také na tuzemském trhu. Není tedy divu, že i českým cestovatelům pravidelně představuje produktové novinky. V případě nadcházející sezóny 2022 je to mimo jiné inovovaný polointegrovaný vůz řady T-Loft verze 582.

V rámci modelových řad značky Elnagh, která se zaměřuje také na alkovny, plně integrované vozy i obytné vestavby, zastupuje tento model vyšší střední třídu. Výrobce jej prezentuje jako sesterský model k taktéž inovované verzi 532, jejíž česká premiéra byla plánována na říjnový veletrh Caravaning Brno. „Co se týká rozdílů mezi těmito verzemi modelu T-Loft, upozorním zejména na zadní královskou postel, která je součástí verze 582. Ve verzi 532 jsou v zadní části vozu dvě nezávislá lůžka, která se v případě potřeby dají spojit,“ říká Aleš Marek, ředitel společnosti Auto – Bayer, která je výhradním autorizovaným dealerem značky Elnagh v České republice a zároveň významným servisním partnerem jejího mateřského koncernu S.E.A ve střední Evropě.

Jako odborník s více než pětadvacetiletými zkušenostmi v oboru obytných aut považuje Elnagh za rostoucí součást mezinárodního koncernu, který značku posouvá směrem k nejvyšší třídě. Svědčí o tom třeba fakt, že od tohoto roku má Elnagh desetiletou záruku na vodotěsnost nástaveb stejně jako prémiové značky. Ve výčtu novinek dále upozorňuje například na nové moderní sezení „Face to Face“ s rozkládacím stolem otočným o 360 stupňů. „Po otočení sedaček v kabině řidiče vzniká velice komfortní a prostorné sezení, respektive příjemné stolování. Jde o moderní koncept, který se prosazuje napříč značkami obytných aut,“ doplňuje Aleš Marek.

Inovace jsou samozřejmě vidět jak na dynamičtějším vzhledu exteriéru, tak v jednotlivých částech interiéru, kterému designéři dali teplejší barvy, atraktivnější tvary i některé funkční doplňky…


Celý článek si můžete přečíst v zimním dvojčísle časopisu Camping, Cars & Caravans (č. 6/2021):

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE