Prémiovou kvalitu, moderní technologie i nejvyšší míru funkčnosti tradičně nabízí značka Westfalia, která je jedním z lídrů odvětví obytných vestaveb. Nejnáročnější cestovatelské požadavky bezesporu splňuje také automobil Westfalia Columbus 600D na podvozku Fiat Ducato, který zaujme mimo jiné patentovanou inovací v podobě dvoumístné rozkládací lavice, důvtipně rozšiřující kapacitu spaní na celkem čtyři osoby.

Zahraniční i tuzemští cestovatelé dobře vědí, proč si vybírají právě obytné automobily přední evropské značky Westfalia. Mezi rozhodující kritéria patří do nejmenších detailů promyšlené a propracované modelové řady, které vynikají maximální praktičností, co se týče vnitřního uspořádání i jízdních charakteristik. U prémiových vozů řady Columbus, která odkazuje na slavného mořeplavce, je samozřejmostí i neustálé vyvíjení lepších funkcí. A to zejména formou originálních inovací.

Názorným příkladem je patentované rozkládání dvoumístné lavice, ze které vznikne v přední části auta lůžko o rozměrech 180 x 110 cm, což u vestaveb není zcela běžná varianta. Spaní pro čtyři osoby se většinou řeší přidáním lůžka do zadní části, kde má Columbus 600D dostatečně prostornou „manželskou“ postel o rozměrech 197 x 140 cm, nebo zvedací střechou. Co se týče provedení lavice samotné, disponuje dvěma posuvnými sedadly zajišťujícími zcela plnohodnotné a pohodlné sezení, které odpovídá celkově špičkové úrovni značky Westfalia…


Celý článek si můžete přečíst v časopise Camping, Cars & Caravans, vydání č. 2/2021 (březen/duben). K zakoupení je v tištěné i elektronické verzi.

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze tohoto vydání na Digiport – ZDE