Bürstner odpálil přímo spektakulární ohňostroj novinek. Mezi nimi najdeme i mimořádně zajímavý a obdiv budící model Lyseo Gallery.

Představení nových modelů Bürstner přineslo nejedno překvapení. Výrobce to prezentoval poněkud skromně jako „nové řešení obytného prostoru”, ale odhalením nového Gallery odpálil bombu – do světa polointegrovaných obytných vozů vypustil nové provedení, které se svým způsobem dá zařadit mezi vozy s alkovnou. Za vším stojí nové řešení konstrukce střechy, která se v přední části ustavuje pomocí tlaku vzduchu. Bürstner nazývá svoji patentovanou vlastní myšlenku „Gallery Roof“. Po stisknutí knoflíku proudí vzduch do látkových komor ve střeše. Střecha tohoto polointegrovaného vozu se pak otevře do 90 vteřin, vznikne tak 110 centimetrů vysoká druhá obytná část, a to včetně skutečně dostačující části pro spánek, stolku i možnosti posezení a nabíjecí stanice pro mobilní telefon.

Do horního patra se cestující dostane bezpečně a pohodlně pomocí pevně nainstalovaných schůdků. Toto velmi zdařilé zařízení vozů Gallery zahrnuje dále mimo jiné sedačky s koženým potahem světle hnědé barvy včetně zajímavého prošívání a v kuchyni pomocnou pracovní desku z minerálního materiálu včetně integrovaného ventilátoru k odtahu par. Sériovou výrobu tohoto 3,70 metru dlouhého hybridního vozu plánuje Bürstner pro sezonu 2023. Jeho cena by se měla pohybovat kolem dvou milionů korun.

Modelem Eliseo Erdgas vyhlašuje Bürstner válku emisím dusíku a CO2.

Další technologicky výraznou novinku výrobce Bürstner představuje vývoj nového provedení Eliseo Erdgas. Jedná se o hybridní vůz s možností jízdy na zemní plyn (CNG, nádrž má 36 kilogramů) s dojezdem přibližně 400 kilometrů, přitom v nouzi může jet také na klasický benzinový motor. Nádrž na benzin má objem 15 litrů – má představovat rezervu, pokud by došel plyn. Eliseo Erdgas je postavený na podvozku Fiat Ducato „Natural Power“ s výkonem 136 PS (100 kW) a představuje další alternativu v opatřeních ochrany životního prostředí, tedy nově na rozdíl od obvyklého pohonu pomocí dieselmotoru. Vnitřní výbavu tohoto 5,41 metru dlouhého vozu představuje klasické řešení s dvojlůžkem, podélně řešenou koupelnou i podélnou kuchyní a rovněž s „poloviční” sedací sestavou.

Vůz Campeo Black Forest – tradice i modernost v jedné konstrukční řadě.

Premiérou je také řada Black Forest, kterou bude výrobce do budoucna nabízet pro úspěšnou konstrukční řadu Campeo s bohatou výbavou a ještě navíc s cenovým zvýhodněním. Za zmínku stojí i kompaktní série Copa s bohatým vybavením na podvozcích Ford Transit. Tím Bürstner rozšiřuje svoji úspěšnou řadu Eliseo o pět nových půdorysů, které se jistě budou líbit díky větší nabídce úložného prostoru a novým řešením v sanitární části.


Více novinek najdete v zimním vydání časopisu Camping, Cars & Caravans (č. 6/2021):

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE