Společnost Holzmobil z německého Schwarzwaldu uvádí na trh dřevěný krátký polointegrovaný vůz v kategorii do 3,5 tuny.

Nástavby, které jsou udržitelně a ručně vyráběny v Německu, jsou z certifikovaných dřevin a dřevěných izolačních materiálů zvenčí i zevnitř. Tenhle obytný vůz je kompletně vyrobený ze dřeva, čímž si firma z města Schwenningen zasloužila palcové titulky. Jejich dříve představený velký vůz s alkovnou byl bohužel relativně těžký. Na výstavě Caravan Salon tak slavil nový lehčí a pouze přibližně šest metrů dlouhý polointegrovaný vůz svoji úspěšnou premiéru. Má také patřit mezi 3,5tunové vozy.

Holzmobil používá při výrobě certifikované druhy dřeva, jež zaručují dlouhou životnost. Základem je podvozek MAN TGE. Polointogrované provedení zajišťuje dostatek místa uvnitř vozu.

Vedle netradičního materiálu nešetří Holzmobil dalšími zajímavostmi, jež nejsou u běžných obytných aut obvyklé – například provedení Slide-Out. To se vysouvá do strany a v „rozevřené” části ukrývá koupelnu, která díky průhlednému stropu umožňuje volný výhled na oblohu. Při výrobě každého jednotlivého modelu vyhoví výrobce téměř každému přání zákazníka.